| Cristina788 a întrebat:

Mi-a reproşat ca inca o mai iubeste pe fosta lui prietena! Sunt cu un baiat de 3 zile, nu ne-am vazut niciodata pana acum dar vrem sa ne intalnim sambata, vorbim zilnic la tel si pe mess, ieri avea o poza trista la avatar si l-am intrebat de ce este asa trist si daca o mai iubeste pe fosta? si el a zis ca da ca o iubeste foarte mult si nu poate sa se obişnuiasca cu gandul ca s-a terminat!
Ce inseamna asta? e foarte urat din partea lui ca mi-a aratat ca inca o mai iubeste, nu vi se pare?

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Ai fi preferat sa te minta? Baietii pot minti foarte frumos, dar mie mi-ar placea un baiat care sa imi spuna tot ce gandeste in fata. Gandeste-te ca el vrea sa o uite pe fosta alaturi de tine si are incredere in tine, daca ti-a spus asta.

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, e bine macar ca ti-a recunoscut, ca ti-a zis adevarul, chiar daca adevarul uneori doare; ai fi preferat sa te minta?
Nu cred ca e urat ca ti-a zis si ca ti-a aratat ca inca o mai iubeste, nu e asa usor sa uiti o persoana la care ai tinut, dar fi alaturi de el ca nu ii e nici lui usor, cu timpul va trece peste si va ajunge sa tina la tine...
Esti de 3 zile cu el, deci nu e mult.Nu poate sa ii comande inimii si sa minta ca nu mai simte nimic pentru. ea, intelege-l si tu!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Bucură-te de faptul că nu te-a minţit.
Ajută-l să treacă peste.
Felicitări lui că după numai 3 zile a avut atâta încredere în tine să-ţi spună asta. Nu da cu piciorul ocaziei!

| Bacemi a răspuns:

E cam aiurea. Nu prea a dat dovada de tact. Acum intalnirea poate fi ceva mai nasoala. Trebuie sa isi puna ordine in ganduri si sa decida odata. Totusi, e si o calitate. Adica adevarul doare mereu. Totusi, gandeste-te ca daca intr-o zi va spune ca nu mai tine la fosta si te iubeste, ar insemna adevarul. Lasa-l un pic sa se hotarasca, nu il mai cauta.

| Lorelai a răspuns:

Nu e urat din partea lui, e un lucru frumos pentru ca a fost sincer baiatul. Ti-ar fi placut sa minta? Mai bine asa ca stii si tu ce e cu el si pote datorita tie o va uita pe fostahappy

| raisa1993maria a răspuns:

Nu mi se pare un lucru atat de urat din partea lui, sunteti impreuna de 3 zile nu de 1 an, poate cu timpul o uita si pe fosta lui prietena dar depinde si cat timp au fost impreuna, cu cat au fost mai mult impreuna cu atat o sa-i ia mai mult timp sa o uite asta doar daca a tinut mult la ea si daca simte ceva si pentru tine, dupa 3 zile nu cred ca te iubeste, insa e posibil sa te placa intr-un anumit fel sa aiba o atractie pentru tine, depinde si de cat timp va cunoasteti, multa bafta!

| Frogie a răspuns:

Bucura-te ca a fost sincer cu tine si ca nu ti-a ascuns lucrul asta! Acum stii la ce sa te astepti din partea lui.

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Mda, asa e. da uh l`ai intrebat sa vezi daca simte ceva pentru tine? daca nu simte nimic dc esti cu el? sau. fa`l sa uite de fata aia. daca incerci reusesti pana la urma.

| Mihaic93 a răspuns:

Desi nu-s fata, eu zic sa-l lasi in pace si sa-ti cauti pe altcineva care nu iubeste trecutul!

| d33a_9154 a răspuns:

Ia gandeste-te putin daca sta cu tine doar pentru a uita de fosta? ce crezi? poate fi si asta o solutie noo?

| Roxana6044 a răspuns:

Adevarul doare... Prima data ar trebui sa il faci sa uite de fosta, si dupa aia sa aveti o relatie mai serioasa. Ca daca tu ti la el si el tine la alta... n`are rost.

| nik0l a răspuns:

Mai bine mai devreme decat mai tarziu.nesimtit ca ti-a dat sperantze dar mai bine ca ti-a spus acum dupa trei zile decat dupa ce te-ai fi intalnit cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai avand in vedere ca acum este cu tine ai dreptate. Este foarte urat deoarece asta da impresia ca te folosea casa o uite pe ex prietena lui pune-l sa aleaga ori tu ori ea. Daca o iubeste inca o va alege pe ea dar decat sa stau cu cineva care nu te iubeste mai bine stai singurawinking iti vei gasi tu pe cineva care intr-adevar te iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu ai fost dezamagita in dragoste?
Nu ai fost parasita atunci cand iubea-i mai mult si mai intens?
Cum au fost zilele ce au urmat dupa despartire?
Cum a fost intalnirea cu primul baiat dupa aceea?
Uneori iubirea nu dispare dupa zile, saptamani, luni, uneori chiar si ani.
In tot acest timp incerci sa inlocuiesti acea persoana cu altcineva.
Poate asta incearca si el, desi uneori nu e cea mai buna solutie.
Totusi trebuie sa apreciezi faptul ca a fost direct si nu incearca sa iti ascunda asta. Uni/unele ascund asta si ajung sa abia relatii de cateva luni cu persoane a caror scop initial a fost doar sa alunge imaginea fostei/fostului partener/a.
Aceasta practica uneori iese bine si ajungi sa uiti persoana care te-a facut sa suferi si te indragostesti de noua "achizitie"
Dar uneori nu putem face sa dispara iubirea oricat de mult am dori noi si oricat de multa afectiune ne-ar arata cea de care vrem sa continuam viata.
Nu cred ca e foarte urat ca ti-a spus ca inca o mai iubeste.
E bine ca ti-a spus adevarul.
Daca tu esti dispusa sa incerci sa il ajuti sa o uite stiind de la inceput situatia, cu atat esti mai mult de admirat.
Daca nu esti dispusa sa iti risti timpul si sentimentele, sunt sigur ca te va intelege.
Tu decizi pentru tine, nu altcineva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca esti...laughing))

| jucatoru a răspuns:

Poi da. Tipul a fost foarte nesimtzit. dupa mine daca el chiar nu te placea putea de la inceput sa nu fie cu tine dar ma rog pentru chestia ca ti-a zis in fata ca inca o iubeste pe fosta... e nesimtzit!