| annz a întrebat:

Mi` a venit ciclul mult prea devreme. Data trecuta mi-a veit pe 3 noiembrie, iar acum mi-a vnit din nou pe 18 noiembrie. e normal? mama spune ca nu... eu nu stiu ce sa zic...

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e deloc normal. Mama ta are dreptate. Mergeti amandoua la ginecolog. Daca esti virgina, nu te va consulta ca pe femei. Iti va recolta probabil putina secretie de pe exteriorul vulvei si iti va face o ecografie si analize de sange.

7 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Nu, nu este normal sigur ai o dereglare hormonala dar cati ani ai?! Daca abia ti-a venit ciclul in 2 ani se va regla. Daca nu .mai bine mergi la doctor va sti el ce sa faca.

| inna a răspuns:

Nu este normal.Este o deleglare hormonala probabil.Nu ai specificat varsta.Cu timpul se va regla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Mergi la medic. Sa iti vina ciclul de 2 ori pe luna nu este normal.

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ce vârstă ai?
O dereglare hormonală, răceală, un chist ovarian, etc.
Un ecograf poate spune dacă sunt probleme majore.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa se mai intample.

| annz explică:

Multumesc pentru raspunsuri.mentionez ca am 13 ani si am si fost racita saptamana astah! posibil raceala... oricum o sa vad daca mai imi vine...

| annz explică:

13 ani