| Athenaaa a întrebat:

Astăzi mi-a venit ciclul dar mi-a venit prea devreme l am avut pe 7 Iulie data trecută și e 29 Iulie și mie mi-a venit.Am ciclul neregulat dar viu ce credeți.Sunt cam speriata mai ales pentru ca data trecută îmi întârziase cam mult iar acum mi-a venit mai devreme. Poate fi fiindcă nu am ciclul regulat?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din punct de vedere medical cat si ginecologic, se considera ca orice ciclu menstrual care are minim 21 de zile, reprezinta un ciclu menstrual OVULATORIU deci absolut normal fiindca este apt de a se putea produce o sarcina in conditii perfect normale. Diderentele foarte mari ca numar de zile inregistrate de la un ciclu la altul privind lungimile se datoreaza unor dereglari hormonale grave care apar pe fondul activitatii improprii si/sau incorecte, deficitare a glandelor endocrine care provoaca si acele dereglari importante ale ciclurilor tale menstruale. In mod sigur vei gasi explicatiile si raspunsul asteptat la intrebarea ta in urmatorul raspuns acordat intr-o problema asemanatoare cu a ta : https://www.tpu.ro/......ara/.Multa sanatate!

| ngina a răspuns:

La mine tot sa intanmplat asa sa am ciclu de doua ori pe luna si dupa aceasta sa regulat