| drumurile a întrebat:

Mi-a venit menstruatia pe 7 august si s-a terminat pe 13 august, care este perioada mea fertila luna asta? imi vine ciclu la aprox 34 zile, pe 17 august azi sunt in perioada fertila?

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Sper ca te intereseaza pentru ca iti doresti un copil, nu?
Daca da, uite asta te va ajuta: http://www.seximus.ro/articole/calcul_perioada_fertila.php
Daca nu, te sfatuiesc sa nu folosesti aceasta veche metoda a calendarului. In cele mai multe cazuri calculele au fost eronate, iar fetele care au avut contact sexual neprotejat au aflat ca sunt insarcinate! Foloseste prezervativul, e cea mai simpla metoda de contraceptie. Nu ai vrea sa regreti mai tarziu ca vei avea un copil nedorit sau mai rau, sa fii pusa in situatia de a face avort.

pa, pa!

| Floreenofficial a răspuns:

Pai au trecut cam 34 de zile de atunci...deci da, asa ca stai cuminte!winking

| drumurile explică:

Aa scuze am gresit am vrut sa scriu august