| drumurile a întrebat:

Mi-a venit menstruatia pe 7 iulie si s-a terminat pe 13 iulie, care este perioada mea fertila luna asta? imi vine ciclu la aprox 34 zile

4 răspunsuri:
| Crisstina a răspuns:

Luna asta nu ti-a venit ciclul? pentru a calcula perioada ferila din luna asta, trebuie sa dai datele acestei luni. Au trecut deja 34 de zile de la data mentionata!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

34 de zile? Du-te, mamica, la un doctor.

| drumurile explică:

Vroiam sa zic august

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai aici un calendar de ovulaţie http://www.remedio.ro/calendarul_ovulatiei.html După cum vezi, pentru a calcula sigur trebuie să ştii datele din lunile anterioare. Notează-le pe un calendar propriu mereu. Dacă ai un ciclu menstrual regulat, ar fi trebuit să ai deja menstruaţie!