| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am inceput de curind viata sexuala, am facut tot timpul cu prezervativ, dar o data parca m-a luat valul si am facut fara, tin sa mentionez ca nu ejaculat in mine si dupa actul sexual am urinat si eram a treia zi dupa ciclu. pot sa ramin insarcinata? pun aceasta intrebare ca de ceva timp au inceput sa ma doara sinii.pe data de 4, 5 mai trebuie sa am urmatoarea menstruatie, dar pina atunci mor de frica!

Răspuns Câştigător
| Georgiana21 a răspuns:

Acum un an, pe 28 aprilie 2010, ramaneai insarcinata cu 2 baieti, si nu stiai care este tatal.
Am si eu o intrebare. Daca de curand ti-ai inceput viata sexuala, unde pisicii mei ai ramas insarcinata acum un an? In ureche?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Urinarea dupa contact sexual nu are nici un efect contraceptiv (previne doar infectiile urinare). daca erai in a treia zi dupa ciclu erai intr-o perioada de fertilitate medie. Asadar, poti considera ca ai un risc de sarcina de cam 15% (daca partenerul tau are cativa ani de experienta in spate ca sa poata afirma cu certitudine ca nu a ejaculat absolut deloc). Durerile de sani de acum nu au legatura cu sarcina (este prea devreme). Nu inteleg de ce mori de frica, nici o femeie nu face sex neprotejat daca chiar nu vreau un copil, asta este de la sine inteles.

Abh
| Abh a răspuns:

Fa un test de sarcina la 10 zile de intarziere a menstruatiei. Pana atunci, nu poti stii daca ai ramas gravida sau nu.Succes, si nu mai accepta pe viitor sexul neprotejat!

| ana_2556 a răspuns:

Asta ai scris acum un an
thinking Esti proasta sau te prefaci?

| vlaaddd a răspuns:

Smerti, taci ca te faci de ras.

| Allexis a răspuns:

Nu conteaza daca ai urinat dupa actul sexual. Sunt "gauri" diferite cea prin care urinezi si cea in care intra penisul. Daca erai in a treia zi dupa ciclu si te dor sanii, inseamna ca nu esti insarcinata si ca urmeaza sa vina menstruatia urmatoare. Asta nu inseamna ca nu risti sa ai vreo boala cu transmisie sexuala (se mai intampla, cand nu te protejezi).

| valThina a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina daca au trecut 21 de zile ca sa fi sigura ca raspunsul e unul corect.dar nu cred ca sunt sanse dar mai bine protejati-va.
inca un sfat:din prima zi a menstrei de pune...se zice ca dupa a 11 a zi sunt sanse sa ramaihappy pana in ziua a 20 a.sau ceva de genu.depinde cate zile are ciclul tau (intre 25-31 zile)

| Ionica9119 a răspuns:

Daca nu iti va veni menstruatia, chiar ca ar trebui sa te ingrijoriezi.
Nu e neaparat sa ejculeze in vagin. Se poate ca un spermatozoid sa fi ''migrat'' in vagin fara ca el sa'si dea seama.
Ai mare grija.

| smerti a răspuns:

Cel mai bine sa faci un test de gravitate si sa nu mori de frica pina la 4, 5 mai. Dar poti sa ramii gravida oricind... Am citi raspunsurile de mai jos si nu am ce comenta. Succes

| fsss a răspuns:

Vrei sa o faci fara apucate de anti-conceptionale si dai bataiewinking

| AndreeaCristina96 a răspuns:

Daca te dor sanii probabil trebuie sa iti vina menstruatia, nu te ingrijora, fa mai intai un test de sarcina si apoi...Este normal asteapta pana la data cad trebuie. sa iti vina menstruatia.
Mult succes!

| Sweet_3291 a răspuns:

E foarte periculos poti ramane oricand insarcinata...cel mai bine ar fi sa te protejezi...acm toti ce poti face e sa astepti

| hauszz a răspuns:

Draga ana maria, stai calma nu ai cum sa ramai insarcinata:*. asa a patit si prietena mea era toata speriata si sani se dezvolta din astea te doare:*. stai calma si chiar daca intarzie putin menstruatia. nu se intampla nmc:*. eu cu prietena mea o faceam doar farastraight face. si nu a ramasthinking