| anonim_4396 a întrebat:

Mi am inceput viata sexuala acum 4 luni iar de cateva zile am dureri in zona rinichilor, usturimi la urinare. este posibil sa fie din cauza actului sexual? imi este teama sa merg la medic deoarece nu vreau sa afle parintii mei ca numai sunt virgina.

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Ai o infectie; Lasa rusinea si tot si spune-i mamei tale sa te duca la ginecolog, ca infectiile astea netratate duc la fel de fel de complicatii! Poti sa ajungi la lucruri cu adevarat grave! Ai facut-o si neprotejat, cel putin o data, asa-i? Du-te la ginecolog mai repede pentru un tratament adecvat si crede-ma, altfel nu va trece, ci din contra, se va agrava!

2 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Ai o infectie urinara.

| Lully_3323 a răspuns:

Si eu am cam patit exact la fel.S-ar putea sa ai cistita(o infectie urinala) si sa nu aiba nici o legatura cu viata sexuala. Eu tot i-am spus mamei.Si am fost decat la medicul de familie,unde nu s-a aflat nimic,nici macar nu m-a intrebat daca mai sunt virgina sau nu,asa ca fii fara griji. Daca totusi nu vrei sa vorbesti cu mama ta, poti vorbi cu o prietena in care sa ai incredere. De ex. eu am vorbit cu o prietena mai intai a carei mame era doctorita. si m-a ajutat, dar a zis ca totusi sa merg la medicul meu de familie. Oricum bafta si sa nu fii speriata ca o sa se afle sau ceva de genu :* >big grin