| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am introdus degetul in vagin si am simtit la o distanta de cam 5 cm o umflatura... Nu ma doare, nu ma jezeaza... Stie cineva despre ce poate fi vorba?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este colul uterin, pe acolo se elimină menstra şi tot pe acolo intră şi spermatozoizii care fecundează ovulul!
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca ai mai facut asta inainte, e foarte probabil ca avand unghii mari si nu te-ai spalat bine pe maini, sa iti fi produs o rana!

Mergi la un consult ginecologic!

| tyana a răspuns:

Tu nu ai ce face in timpul liber? Macar era curat degetul? Cati ani ai?
Umflatura de care vorbesti e probabil partea externa a cervixului(colul uterin) care se afla la cativa cm de la intrarea in vagin.http://www.sfatulmedicului.ro/......eminin_655 uite, citeste si informeaza-te.

| foxi a răspuns:

Incearca sa bagi limba si iti dai seama mai bine!