| anonim_4396 a întrebat:

Mi-e dor de ea, mi-e dor de vorbele ei dulci si de iubirea ei care nu avea limite. Nu mai suport, nu mai rezist si nu mai stiu ce sa fac sa o aduc inapoi si sa-i intru din nou la suflet. M-a inselat o data acum 2 luni si am iertato, de fapt nici nu am bagat de seama pentru ca am inteles-o, a fost mai mult din greseala si atunci pe moment. In toata relatia parcursa am avut parte de multe certuri sau suparari si cateodata imi lipsea, imi facea nervi si nu stiam cum sa scap de ei, nu stiam ce sa fac sa uit de suparare si sa scap de nervi pentru ca atunci pe moment nu realizez ce fac. Incepusem sa vorbesc cu diverse fete pe facebook doar ca sa uit sau sa scap de gandul de suparare atunci pe moment. Mi-a dat parola de la facebook si i-am dat-o si eu, asa a vazut ce am vorbit si cu cine am vorbit si am dezamagit-o. Acum spune ca ma iubeste mai mult dar am indepartat-o de mine, nu stiu ce sa mai fac sa o fac sa inteleaga ca altceva nu s-a intamplat...altceva nu a fost si au fost doar nervi sau neplaceri, nimic altceva. Relatia noastra este una la distanta dar am ajuns s-o iubesc fara sa-mi dau seama dar din dorinta, de la inceput de cand i-am auzit vocea prima data m-am indragostit de ea, mi-a placut si m-a inteles mereu. Nu suport gandul ca ea nu o sa mai existe pentru mine si nu o sa vrea sa ma vada. De o luna incerc sa ajung la ea dar nu am bani pentru ca a fost o perioada cand i-am lipsit si munceam asa ca am lasat munca pentru ea sa n-o pierd. Vreau sa fac ceva sa o aduc din nou la mine, sa ma apropii de ea din nou si s-o fac sa inteleaga ca ea pentru mine e totul, e tot ce iubesc si tot ce a mai ramas pentru mine. Prietenii care ii mai aveam i-am dat la o parte pentru ea si nu regret asta, toata luna decembrie am petrecuto in pat vorbind cu ea si spunandu-i din 10 in 10 minute ca o iubesc. Acum 2 zile a vrut sa ma lase spunand ca e pentru binele meu, nu am vrut asta si i-am plans la telefon in hohote, imi spunea printre lacrimi ca e spre binele meu si ma durea. Binele i-l simt atunci cand ii aud vocea spunand: Te iubesc puiule! Nu mai suport, ma doare sufletul si nu as vrea s-o pierd niciodata, nu as vrea sa se duca asta, nu vreau sa o pierd si nu vreau sa dau cu piciorul la ce a mai ramas, nu vreau sa raman singur pentru ca ea e perfecta, mereu m-a inteles si m-a iubit asa cum nimeni nu a mai facut-o. Vreau sa ajung la ea, vreau sa o fac sa inteleaga ca e totul pentru mine si ca niciodata nu as vrea sa o parasesc, niciodata nu as vrea sa o pierd si nu as vrea sa se termine aici. Am stat toata dimineata la telefon ascultand-o cum isi schimba partea in pat si cum misca telefonul, mi-a placut sa o simt ca e acolo si ca e doar cu mine, nu stiu ce sa mai fac, nu vreau sa cedez dar nu stiu ce sa mai fac, de fiecare data cand ma gandesc la asta plang dar imi place sa plang pentru ea indiferent cat ar dura sau cat m-ar durea sufletul. Va rog, o parere, un sfat, orice doar sa ma consolati putin pentru ca in momentul asta nu mai suport ce e in sufletul meu, nu mai vreau atat durere dar o vreau pe ea, o vreau pe ea din nou la mine si nu as da-o pe nimic, nu as lasa-o pentru nimeni si daca ar trebui mi-as da si viata pentru ea, numai sa-mi ceara. Daca ar ajuta va rog sa va uitati la intrebarile mele, sa vedeti cum a parcurs toata relatia, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Cosmiinna a răspuns:

Nu a fost din gresealahappy a fost pentru ca ii duceam lipsa enorm de mult cand am facut asta... am mers la un bal unde m-am imbatat si pur si simplu s-a intamplat dar nu am mai discutat cu acel individ, va rog. nimeni nu stie situatia dintre noi si nu judecati atat de aprig pentru ca da i-am recunoscut ca am gresit si pe viitor nu am sa o mai fac, aveam de multe ori ocazia dar NU am mai facut-o. oricum nu cred ca trebuie sa-i dau altcuiva explicatii decat lui dar. acum ma simt ca cel mai mare nimic din lume pentru ca poate doar eu am gresit in relatia asta.
Puiule, TE IUBESC si am sa te iubesc mereu chiar daca e relatie la distanta, impreuna trecem peste toate si nu am sa ma satur niciodata de iubirea ta sad

15 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Da, e greu se vede ca suferi dar trebuie sa fii tare sa treci peste acest impas mai ales ca e o relatie de la distanta...si mai ales ca uite e ceva ce va separa, adica aceasta NEINCREDERE, care e vitala intr-o relatie, asa ca fruntea sus arata ca esti barbat si mergi mai departe! Nu intotdeauna ceea ce ne dorim este si al nostru sa stii! multa bafta si LA MULTI ANI!

| blabla5532 a răspuns:

Interesant, este ca numai ce m-am uitat la un film lovestory, mi-a dat mai multe tripuri decat un joint, si ma gandeam sa postez o intrebare aici legat de ea, insa cum spuneam interesant e ca a 2-a intrebare care am vazut-o a fost a ta. Sentimentele tale pentru ea sunt foarte frumoase insa in acelasi timp dureroase de asemenea. Din spusele tale am inteles ca nu e doar o iubire de adolescent, ti-as sugera sa nu te mai gandesti la ce sa faci astazi ca sa pastrezi aceasta relatie maine, si sa te gandesti daca mai rezista pana poimaine, doar voi doi stiti daca aceasta relatie mai poate dura, iar tu daca ai indoieli ar fi mai bine sa nu te mai chinui, nu stiu sa-ti castigi prietenii la loc, sa te distrezi, si sa astepti sa te indragostesti din nou, ceea ce va dura destul de mult timp. Daca vei continua in felul acesta si nu vei avea nici un rezultat bun, s-ar putea sa te trezesti fara ea, fara prieteni si fara abilitate de socializare chiar. Mult noroc si da-i bateria de la telefon unui prieten diseara

| nuexistadrogmaitare a răspuns (pentru blabla5532):

laughing) acum cateva zile s-a terminat totul si imi pare rau ca spun asta acum dar ai cam avut dreptate si trebuia sa ascult sfatul tau, mersi boss }{

| Cosmiinna a răspuns (pentru nuexistadrogmaitare):

Lasa ca pe viitor ai sa stii happy succes.

| nuexistadrogmaitare a răspuns (pentru Cosmiinna):

K

| EmaEmax a răspuns:

Chiar imi pare rau pentru tine si imi imaginez prin ce treci dar mi se pare ca tu pui prea mult suflet intr-o relatie care poate nici nu exista. Daca fata te iubeste asa mult precum zici tu, atunci de ce te-a inselat? Incearca sa cantaresti bine situatia si eventual treci mai departe, mai sunt fete pe lumea asta nu e numai eawinking bucura-te de viata si recastiga-ti prietenii ei sigur te vor face s-o uiti

| danyella42051 a răspuns:

Am impresia ca ea s-a saturat de tine din cate povestesti, ai zis ca te-a inselat, poate ca nu a fost din greseala... poate ca distanta dintre voi a facut-o sa isi gaseasca pe altcineva chiar daca inca mai tine la tine, am trecut si eu prin asta ne-a despartit parinti si am continuat s vorbesc cu el dar dupa un timp desi il iubeam am gasit pe altu k s pot s il uit, asa si q tine poate crede ca e mai bine sa va despartiti acum k dupa aia poate fi prea tarziu, te sfatuiesc s o lasi s plece pentru ca mai devreme sau mai tarziu tot o sa se intample, fete gasesti destule, ea nu merita efortul daca zici ca te-a inselat, tu stii doar de o singura data dar poate sa se fi intamplat de mai multe ori
o relatie la distanta nu merge niciodata, odata si odata cineva sa satura sa astepte pe celalalt, o relatie trebuie hranita cu evenimente frumoase ceea ce nu se poate intampla prin telefon

| anonimu35 a răspuns:

Te inteleg foarte bine intr-o pasa ca asta sunt si eu nu am mai iesit din casa de cand am luat vacanta ma gandesc doar la ea si nu stiu ce sa fac vreau sa fiu langa ea sa ii simt afectiunea fata de mine imi zice ca sunt doar al ei nu ma da pentru nimeni m-am certat cu cel mai bun prieten de cand eram mici pentru ea sa am tot timpu pentru ea numai sa fie multumita sa fie fericita dar daca miar zice ca nu mai vrea sa fie cu mine mas si omor nu mai casa o am doar eu nu imi place cand o vad cu prieteni ei, toti prieteni ei din gasca sunt mai multi baieti si cand o vad cu ei imi vine sa plang dar ma abtin la maxim sa nu imi curga vreo lacrima si cand plecam ea ii pupa pe toti stiu exact cum e sa fie asa te rog nu plange fii barbat abtine-te sa nu te vada ca plangi ca asa o sa te lase daca vede ca esti atat de sensibil stiu ca o iubesti incearca sa ii amintesti tot ce ati facut impreuna.bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te-a inselat "din greseala"? laughing Get a life, dude!

| nuexistadrogmaitare a răspuns (pentru Cosmiinna):

Uitati, ea este fata de care m-am indragostit si pe care o iubesc cu adevarat si enorm de mult si nu as putea sa traiesc fara ea. imi pare rau ca s-a intamplat sa fie asa dar nu as putea sa traiesc fara tine scumpa mea si imi pare rau ca a trebuit sa treci prin atatea cu mine si pentru mine. imi pare rau ca uneori nu reusesc sa te fac fericita sau sa zambesti, imi pare rau ca sunt un plangacios sau cum a zis mai sus sensibil. asta sunt eu si imi place sa ma iubesti pentru ceea ce sunt. iti jur iubire eterna orice s-ar intampla, chiar daca o sa renunti sau nu la mine, in sufletul meu va exista un loc numai si numai pentru tine in care am sa pastrez toate amintirile si vorbele frumoase auzite la telefon si spuse de tine. imi place vocea ta, imi placi tu, imi place cum gandesti, imi place sa ma iubesti, imi place sa stau cu tine si nu regret nicio clipa ca te-am cunoscut, nu regret ca am ajuns sa te iubesc si nu am sa regret nimic din tot ce s-a intamplat pana acum, NICIODATA! Te iubesc scumpa mea, ramai cu mine si impreuna vom trece peste toate, impreuna o sa ajungem departe si o sa infruntam toate problemele si supararile care vor veni, impreuna. TE IUBESC MICUTO!

| Cosmiinna a răspuns (pentru nuexistadrogmaitare):

Nu esti plangacios, esti un baiat sensibil si imi place asta doar ca ma doare cand vad ca plangi pentru mine sad te iubesc enorm de mult si nu am sa renunt niciodata la tine si de fiecare data cand o sa mai avem intentia sa ne despartim vom intra pe site si vom citi aceste randuri iar apoi ne vom aminti de toata juramintele facute. Te ador si esti un baiat cum nu am mai intalnit pana acum, sunt mandra ca esti al meu si vreau sa stii ca tot ceea ce ti-am spus pana acum sunt vorbe din sufletul meu si ca am fost sincera, cu tine ma vad peste un an, 10, 30, o viata intreaga. Esti sufletul meu si iti multumesc ca imi luminezi calea in fiecare zi si ca esti aproape de mine cu gandul si inima, te iubesccccc

| anonim_4396 explică (pentru Cosmiinna):

Hait!
CosmynnaCinncinatti? Cine te-a invatat limba engleza? laughing Este adevarat, nici cu limba romana nu stai prea stralucit...
In alta ordine de idei, cine cazzo te-a pus sa-mi dai explicatii? Eu ii raspundeam user-ului nuexistadrogmaitare.
Si, apropos... ori i-ai gresit, ori nu? Fiindca in postarea ta spui ca i-ai gresit, dar nu prea laughing Hotaraste-te! big grin
P.P. Dude, get over it! N-am vazut femeie mai mincinoasa, sincer.

| Cosmiinna a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok nu dau teza la romana si imi cer scuze ca nu stiu sa scriu romaneste happy chiar nu mint, problema ta nu am nevoie sa ma creada un oarecare, an nou fericit!

| nuexistadrogmaitare a răspuns (pentru Cosmiinna):

Te iubesc, am sa te iubesc mereu dragostea mea. imi pare rau pentru ceilalti daca v-am deranjat cu ceva ca ne-am afirmat aici, DOAR VREAU SA STIE CA O IUBEEEEEEEEEESC!

| blabla5532 a răspuns (pentru Cosmiinna):

" nimeni nu stie situatia dintre noi si nu judecati atat de aprig pentru ca da i-am recunoscut ca am gresit si pe viitor nu am sa o mai fac, aveam de multe ori ocazia dar NU am mai facut-o. oricum nu cred ca trebuie sa-i dau altcuiva explicatii "
of of of

| Cosmiinna a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu a fost din gresealahappy a fost pentru ca ii duceam lipsa enorm de mult cand am facut asta... am mers la un bal unde m-am imbatat si pur si simplu s-a intamplat dar nu am mai discutat cu acel individ, va rog. nimeni nu stie situatia dintre noi si nu judecati atat de aprig pentru ca da i-am recunoscut ca am gresit si pe viitor nu am sa o mai fac, aveam de multe ori ocazia dar NU am mai facut-o. oricum nu cred ca trebuie sa-i dau altcuiva explicatii decat lui dar. acum ma simt ca cel mai mare nimic din lume pentru ca poate doar eu am gresit in relatia asta.
Puiule, TE IUBESC si am sa te iubesc mereu chiar daca e relatie la distanta, impreuna trecem peste toate si nu am sa ma satur niciodata de iubirea ta sad