| azerbajan a întrebat:

Vreau si eu o parere despre relatia cu prietena mea big grin pai sa incepasa sa mentionez ca avem ambii 20 de ani si suntem la aceeasi facultate si facem cursuri impreuna de 3 ori pe saptamana deci ne vedem. Bun avem aproape 1 an de cand am inceput relatia toate bune o iubeam si ea imi zicea ca ma iubesti la un moment dat ne-am despartit si am luat o "pauza" de 3 luni bine in primele 2-3 saptamani dupa despartire nu ne mai vorbeam deloc iar apoi am inceput sa vorbim iar zilnic timp de 2 luni jumate fiind amici, bine eu nu am insistat cu nimic nu i-am zis sa ne impacam nimic in aceste 2 luni jumate dar ne sarutam pe obraz de fiecare data eram foarte apropiati iar apoi am invitat-o la o plimbare mergeam luati in brate totul frumos de parca eram iar impreuna am luat iar loc pe o banca si am sarutat-o pe buze ia nu a zis nimic si m-a luat in brate si am stat asa cam 5 minute nezicand nimic unu altuia si apoi am vorbit si a fost foarte incantata de impacare bun a venit vacanta de vara noi stand la o distanta unul de altul cam de 100 km si ne vedeam odata la 2 saptamani pe parcusul la toata vacanta de vara, iar apoi cu 2 saptamani pana sa inceapa facultatea si venind aman2 in oras ne-am certat mai grav aman2 spunand lucruri la suparare a stat o sapatama si ceva suparata pe mine nu imi mai raspundea de loc am fost al ea acasa am vorbit si am rugat-o sa ma ierte, iar sincer mie unu mi-au dat lacrimile cand vorbeam cu ea si ea imi zicea ca i-se rupe sufletul de mine si ma ruga sa nu plang si ne-am impcat iar acum nu stiu a mers prost ceva si suntem "despartiti" intr-un fel dar vorbim aproape zilnic o conduc de la facultate acasa stam in brate o sarut pe obraz de fiecare data si mai stau cate odata asa aproape cu buze de ale ei si ne zambim si imi zice zambind "ma nu ma saruta" si dau sa o sarut pe buze si evita asa razand, ii zic sa ma sarute ma saruta cu nici de fiecare data pe oraz stam luati de mana doar in afara ca nu ne sarutam pe buze si nu stiu ce sa saf ii zic ca o iubesc si o intreb daca ma crede si imi zice ca nu stie... ore ma va accepta iar sau odata si odata o sa se raceasca fata de mine ..nu stiu aici cred ca fetele stiu cel mai bine sa dea un raspuns mai clar sunt intr-o situatie delicata si nemaintalnita pentru mine si chiar o iubesc enorm de mult!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te comporti si te-ai comportat ca un pusti de 13 ani, iar ei ii este mila de tine sa-ti spuna ca relatia voastra nu are cum sa mai mearga. Ghinion!

| SkyPilot a răspuns:

Ea nu mai simte nimic pentru tine. Esti un amic, nu un iubit. Ii pare rau pentru tine, dar nu poate face mai mult.

| pietrean a răspuns:

Dragoste cu sila,nu se poate!
La voi a fost mai mult o joaca,de-a soarecele si pisica.Ori ea este atat de sadica,incat ii place sa te chinuie,ori,inca nu a intalnit pe altcineva si te mai tine pe langa ea,ca sa se simta curtata.
Cel mai bine,ar fi sa discutati odata pentru totdeauna,care sunt sentimentele voastre si daca ea vrea s-o mai lalaiti asa, mai bine pune tu piciorul in prag(ca viitor sigur nu aveti asa), repeta-ti in sinea ta ca ea nu te mai iubeste si vezi-ti de drumul tau.
Tu o iubesti, dar daca ea, nu...
Si sa nu te insele nike-name-ul meu.

| AndreescuMMO a răspuns:

Deci tu nu te-ai maturizat baiete, sunt mai tanar ca tine dar nu as fii procedat asa nici intr-un caz. gandeste-te ca ea vrea lucru asta, ea vrea sa o saruti dar tu esti prea emotiv, sau tie frica nu stiu. daca ai mai sarutat-o pana acuma pe gura, lool? sarut-o prin surprindere, o sa-i placa iti spun eu :*
si nu te mai comporta de parca ai avea 15 ani, dupa ce scrii aici se cam vede ca nu prea ai avut multe relatii
Ai grija de ea atuni daca o iubesti. si maturizeaza-te! ai 20 de ani omule, nu mai trebuie sa faci copilarii d-astea, fii barbat pentru numele lui Dumnezeu!

| Miliardar_NeaMarin_1954 a răspuns:

Cum ai ajuns la facultate daca nu stii sa scrii?

| azerbajan explică:

MA gandesc ca ea ca fata daca ar vrea sa se termine totul intre mar respinge total nu mar mai baga in seama deloc, eu am incercat sa o sarut si prin surprindere dar se ferea si radea si ma bufnea si pe mine rasu iar apoi ne luam la revedere si o luam in brate o pupam pe obraz si nu a vea nici o problema nu ma indeparta ....eu as vrea sa aflu ce gandeste ea daca ar vrea sa ma indeparteze de tot sau vrea sa ne impacam...