| Dizzydizz a întrebat:

Mi s-a intamplat ca de curand sa ii povestesc prietenului o problema si sa se intrerupa tel. Dupa nu m-a intreebat ce problema am avut.Ca si cum nu il interesa. M-am simtit oarecum jicnita. Oare nu il intereseaza sa ma asculte si sa imi dea sfaturi?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Păi dacă s-a întrerupt convorbirea, când aţi reluat-o trebuia să reiei conversaţia de unde ai rămas.
Dacă n-ai mai reluat-o, eu ca bărbat consider că ai rezolvat-o între timp sau nu mai este de actualitate sau pur şi simplu nu mai este aşa de importantă.
Te simţi jignită (aşa se scrie, să ştii!) din atâta?!
Doamne ce viaţă groaznică au unii bărbaţi!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Poate a uitat subiectu!

hee hee

| paramore a răspuns:

Depinde despre ce era vorbawinkingdar totusi nu e dragut din partea lui, si eu urasc chestia asta, cand povestesc ceva(pentru mine important)si el nu ma asculta sau imi da un raspuns superficialsadat ma gandesc la rau, la fel ca tine. dar pe urma imi dau seama ca e si el om, poate are preocuparile lui, e ceva normal.asa si cu iubitul tau, eu cred ca avea doar o stare mai naspa sau cine stie.baietii nu sunt ca noi, sa povesteasca tot ce au pe suflet.eu cred ca nu e cazul sa te alarmezihappy

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt psiholog, dar am o varsta inaintata, asa incat am o oarecare expierenta de viata, de aceea iti dau raspuns.
Pot exista multe explicatii pentru atitudinea prietenului tau, nu neaparat cea expusa de tine, inclusiv aceea ca la momentul respectiv avea si el probleme mai mari decat a ta, care l-au acaparat.
Pentru a lamuri exact problema discuta deschis cu prietenul tau, eu asa procedez cand am o problema cu cineva. M-am inspirat inclusiv din filmele americane, unde mereu auzi:"Hai sa vorbim". Este o metoda foarte buna de a lamuri problemele. Incearca si tu.

| Alina a răspuns:

Asta poti doar tu sa0ti dai seama din comportamentul lui zilnic. Poate cand s-a intrerupt convorbirea nu a inteles ce voiai sa-i spui si din cauza asta nu a mai intrebat, sau poate vrea sa-i spui atunci cand esti pregatita happy