| GimJun95 a întrebat:

am si eu o problema in dragoste

uite cum s-au intamplat lucrurile: am o prietena de 1 an si 11 luni si cam dupa un an de relatie a plecat cu parintii ei intr-o mini vacanta, si am aflat ca m-a inselat acolo si mai multe chestii si dupa revenire, faza ii ca am trecut oarecum peste ( ca dora toti gresim) dar azi ea a plecat din nou cu parintii ei in acelasi loc, si eu cand am aflat ieri ca pleaca m-am simtit foarte naspa stiind ca pleaca din nou in acelasi loc si m-am despartit de ea deoarece nu am mai vrut sa mi se intample si a 2-a oara, dar am inceput sa-mi para rau de ce am facut ieri
== tin foarte mult la ea si cand suntem impreuna ne intelegem foarte bine. ==

oare am facut bine? sau m-am pripit si am facut-o din frica...

va rug sa imi dati cateva sfaturi...
sincere va rog happy

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Tu ai certitudinea ca te-a inselat?
Esti sigur? ai prins-o in fapt?
De barfe si de rautati suntem satui..asa ca nu pleca capul pana nu esti sigur de infidelitatea ei.
Asteapta sa vina din acel loc si cred ca este timpul sa aveti o discutie serioasa in ceea ce va priveste pe voi, si anume, in ce stadiu se mai afla relatia voastra/daca mai exista acea relatie de cuplu/daca mai sunt sentimente.
Iar daca vezi ca ea se eschiveaza, iti vei da seama ca locul tau nu mai este langa ea.
O seara bunahappy

| GimJun95 explică (pentru caramela):

Faza e ca nu am auzit, singur am aflat, am avut nevoie de ceva de pe un joc de pe facebook-u ei si avea un mesaj si m-am uitat si am vazut toata convorbirea cu respectivu, am sunat-o si am intrebat-o ca ce fface cum ii, si ea tot imi povestea pe acolo si dupa aia am intrebat-o despre cum ssta cu agatatu, iar ea o tot tinea sus si tare ca nu-i adevarat ca numa delirez, si dupa ce am lasat-o sa termine i-am spus totu.
a mutit cand a auzit si mi-a inchis
dupa un timp ce a ajuuns acasa ea tot continua sa vorbeasca cu respectivul...
si ala o tot mintea si deja ea m-a luat in ochi rai si isi facea sperante, dar dupa ce tot am incercat sa-i explic dupa 2 sapt am reusit si pana la urma a vazut cum ii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut bine.
Te-a inselat? Adios. De ce sa te chinui sa mai stai langa ea si sa te certi din cand in cand cu tine spunandu-ti "Dar m-a inselat."

| Melly98 a răspuns:

Inselatu e ca bataie, are curaju sa-ti dea o palma, promite ca nu mai face dar cand prinde ocazia iti da 2! Daca intr-adevar tinea la tine si la relatia voastra nu te insela. Mai bine mai devreme de cat mai tarziu, cat o sa te amagesti tot va ve-ti desparti intr-un final. Ea a dat dovada ca nu este de incredere. Nu-ti mai pierde timpu sperand ca lupu-s schimba naravu daca si-a schimbat blana! Oameni nu se schimba ei doar evolueaza. happy

| GimJun95 explică (pentru Melly98):

Sa stii ca ai dreptate, am tot tras ca relatia sa mearga toate a trebuit sa le fac eu, ca daca nu, nu mai era nimic, si acum de vreo 2 luni am incetat sa ma mai lupt si sa vada cum ii daca m-ar pierde si nu ia convenit de loc, dar mna acum ea este cea pe care o doare |happy