| elena_3037 a întrebat:

Mia venit ciclu pe 10 august si s-a terminat pe 13 august iar pina pe 18 august am facut sex neprotejat va rog ajutati-ma cu un raspuns pot fi oare insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Cryssy a răspuns:

Da...pentru ca nu te-ai protejat...mai bine asteapta ti-ai face un test de sarcina...mentionez ca testul de sarcina se face la 21 de zile de la consumarea actului sexual... sper ca nu am gresit cu nimic... .pa-pa

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

18 august era ziua a noua a ciclului mentrual (se numara din prima zi de sangerare. E o zi cu risc mediu, probabil pe la 40%. Deci ai sanse de aproximativ 40% sa devii mamica.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam DA! Dece nu ai folosit Prezervativul? De BOLI transmise SEXUAL nu ai/ati auzit?! Fa un test peste cateva zile, si alta data Nu Mai Risca! - NU MERITA!

| elena a răspuns:

Nu ai ramas insarcinata, pentru ca erai in perioada nefertila 13 - 22 august, urmeaza perioada fertila 23.08 - 01.09, apoi iarasi perioada nefertila si pe 08 sau 09 septembrie ciclul...
Sigur nu esti insarcinata.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, poti fi insarcinata. Fa un test de sarcina dupa 21 de zile de la actul sexual neprotejat si data viitoare protejaza-te!

| gossipgirlxoxo a răspuns:

Da..este posibil.Protejeaza-te ca sa nu stai mereu cu frica ca vei ramane insarcinata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji daca partenerul tau nu a variat in tine! iar daca a variat este posibil ca sa fi insarcinata... dar cati ani ai tu!

| catydulcica a răspuns:

Pai. daca ai facut sex neprotejat depinde si cu cine dar asigura-te daca el a ejacuat sau nu in tine! este foarte important sa comunici cu el. te poate ajuta enorm daca a scapat sperma in tine da esti dar daca nu sunt mici sanse de a fi dar nu prea au fost cazuri din pre-ejaculare. daca e bun de rasa si are spermatozoizii foarte activi dar oricum stai linistita daca nu a ejaculat in tine nu nu esti!

| iulia23 a răspuns:

Sunt sanse f mici sa ramai insarcinata 5 zile inainte sa-ti vina ciclul si 5 zile dupa. nu e sigur 100% mai ales dc nu ai ciclu regulat

| ionymary a răspuns:

E prea devreme sa-ti pui astfel de intrebare. dac anul-ti vine luna viitoare pana pe 10-12 abia atunci e o problema.Pana atunci stai linistita si incearca sa te protejezi cu alta ocazie happy

| rechinu39 a răspuns:

5 inainte si 5 dupa nu se poate