| anonim_4396 a întrebat:

Mie imi place de o fata de la mine din clasa dar nu cred ca ea ma place, ce as putea sa fac? Ea mi-a spus că prietena ei ma place, daca ma apropii de prietena ei o sa vorbeasca cu mine?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-a dat de inteles ca ea, NU te place, fiindca nu simte atractie sentimentala fata de persoana ta. Si in plus si-a asumat si rolul de a fi persoana care sa intermedieze o relatie intre prietena ei si tine, oferindu-si serviciile de a te/va ajuta sa deveniti prieteni. Sanatatea!

| Sofer a răspuns:

Vorbeste frate cu ele. vezi care din ele doua te place.

| Plato a răspuns:

N-ai putea sa faci nimic.
Vad ca de mici sunteti ai dracu', auzi "ma apropi de prietena ei o sa vorbeasca cu mine".
Cine va invata sa fiti mizerabili si ordinari? Infectii aia de influenceri?

Sper din suflet sa se apropie una de tine, ca sa-l ia pe prietenul tau.

| SEMIHA a răspuns:

Din moment ce ți-a spus că o prietenă de-a ei te place, e foarte limpede faptul că nu este interesată. Deci nu prea are sens să te apropii de prietena ei, cu scopul de a vorbi ea cu tine, sună cam ciudat. Alegerea e a ta.

| IAR a răspuns:

Mai bine iti orientezi atentia catre prietena ei, cine stie poate ajungi sa o placi mai mult pe ea.