| rateu a întrebat:

Deci la mine in clasa e o fata de care imi place dar cred ca i mai place si altui baiat de ea tot de la mine din clasa. Ajutati-ma si pe mine va rog sa vorbesc cu ea, sa ma apropii mai mult sa o fac sa vorbeasca mai des cu mine etc..astazi m-a rugat sa o duc pana acasa si am obtinut un pupic de la ea. Deci un coleg de la mine din clasa i place de o fata si intr-o luna s-a bagat cu ea... Vreau sa va spun ca eu sunt mai timid. Vreau sfaturi, ofer FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Voyyce a răspuns:

Sincer eu cred ca ar trebui sa fii mai curajos, e o fata nu un monstru ( nu o sa te manance ). Sfatul meu e sa te porti f dragut cu ea ( de ex : conduo zilnic pana acasa, fa-i complimente, fa glume ca sa o faci sa rada, propune-i sa faceti temele impreuna etc. ). Fa asta inainte ca celalalt sa o combine. Si daca vezi ca iti raspunde la avansuri intreab-o subtil daca vrea sa iesiti in oraswinking funda?

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Vad ca ai facut deja primul pas si daca ea te-a rugat sa o duci acasa inseamna ca ai sanse de reusita. Continua ce ai inceput. Vobiti despre subiecte cat mai variate, ofera-i cate o mica atentie- floare, o ciocolata, ajut-o la nevoie, caut-o, sun-o. Succes!