| ZuzaPinky120 a întrebat:

Mie nu imi cresc unghiile deloc ...imi cresc dar se rup sh numi cresc mai mari de buricul degetelor...nici macar nu a ajuns acol macar sund moi. se rup repede cand eram mai mica le rodeam intruna acu nu mai fac asa dar nu stiu ce sa fac ca sa le am mai mari dar repede c vreau sa inceapa scola c ele mari de vreun 1cm plz ajutor

Răspuns Câştigător
| Ionela78 a răspuns:

Uite sora'mea le avea tot asa.cresteau si se rupeau. uite o modalitate prin care o sa iti creasca sanatoase si tari.ia o jumatate de lamaie si intr-o sticluta de oja goala stoarce lamaie.si date de 3 ori pe zi sau de doua dimineata si seara. apoi iti vor creste sanatoase! funda?

5 răspunsuri:
| ReallySomebody a răspuns:

Buna, poti merge la o persoana specializata in chstile astea, sau daca nu, la o persoana care face unghii, si sa-i ceri, sa iti comande un tratament de unghii, care costa in jur de 50 de lei, sau si mai putin, daca cunosti acea persoana! Daca nu, intr-o sticla stoarce lamaie, si cu o pensula, date de minimum 2 ori pe zi si iti vor reveni! @bulisor, doar sa nu te superi, dar nu am copiat de la tinebatting eyelashes

| doctginecolog a răspuns:

Rasp este:lipsa de calciu in organism.
du-te si uh pe la med de familie sa iti prescrie o reteta

| ZuzaPinky120 explică:

Doctginecolog...sa stii c pe doctorul meu de familei nu-i pasa d asa ceva ar raspuns la varsta ta nu ai nevoie de unghii mari. ce vi la mine? pentru o prostie de asta? face caz daca ma duc la ea si ii zic c is racita si atunci zice e na e o raceala banala vi la mine pentru orice? cam asta nu te supi plz

| Deyush a răspuns:

Multumesc! love struck si eu am aceeasi problemabatting eyelashes Multumesc si pentru ca ai pus intrebarea si si pentru raspunsuri! big hug

| Maddy16 a răspuns:

Dale dracul nu e mai tai scapi d o grijalaughing)