| Beibyyyyy :-x a întrebat:

Cum as putea sa fac unghiile sa creasca mai repede?

Cand eram mica le rodeam... iar acum vrea sa le am mai maribig grin

Răspuns Câştigător
| d3utzsa a răspuns:

Ulei de ricinwinking

e ffffff bun:X

eu ma dau de o saptamana si deja le am mai mari ca niciodata!:X

nu mai mi se exfoliaza, nu mai se rup, si chiar au inceput sa se intareasca:X

deci parerea mea este sa il folosesti ca nu ai ce sa pierzi:X

il gasesti la farmacie si este pana in 5 leiwinking

sper ca te-am ajutat cu ceva:*

4 răspunsuri:
| ForbiddenLove a răspuns:

Pai in primul rand sa nu le rozibig grin... daca nu te poti abtine sa iti cumperi un lac de unghii special, cum a spus si @Laura
si impinge cuticulele catre baza unghiei...asa o sa creasca mai repede
nici mie nu imi prea cresteau si am citit pe net sa imi imping cuticulele...si chiar a mersbig grin
poate merge si la tine happy

| marian123 a răspuns:

Le tii in apa

| Ellynna a răspuns:

Poti folosi crema de la Oriflame Tulip(este pentru maini si unghii-intareste unghiile).(pentru mine a mers) sau produse de la farmacie pentru cresterea unghiilor.Suces funda plss:*

| Ľαuяα a răspuns:

Buna
Asa eram si eu.Ca sa nu le mai rozi, du`te si cumpara un lac cu gust amar, special facut pentru cei care isi rod unghiile; iar atunci cand vei simti nevoia sa le rozi, simti gustu ala amar...
Eu de exemplu, m`am facut cu lac obisnuit, si cand vroiam sa le rod, imi venea lacu ala in guralaughing
Sper ca te-am ajutat

Aaaa...si daca vrei sa iti creasca mai repede, exista tratament special pentru cresterea unghiilor, insa parerea mea e sa le lasi sa creasca singurewinking