| Aleexandra14 a întrebat:

As vrea sa stiu in cam cat timp cresc unghiile 1cm? Eu am avut o problema, adica imi rodeam unghiile iar acum pot spune ca am scapat de acest tic ingrozitor, si vreau sa am si eu unghiile lungi ca sa mi le pot face, ca totusi vine vara= )).
Imi puteti spune cu aproximatie cam in cat timp cresc unghiile 1cm?
>P.s-Mie imi cresc unghiile repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Mie imi cresc cam 1-2 mm pe saptamana.
In trecut foloseam lac si acetona cu vitamine, asta ma ajuta sa mi se intareasca si sa le pot lasa mari.

| Aleexandra14 explică (pentru AdelinaC):

Da, acum folosesc si eu lac de unghii si acetona cu vitamine pentru intarirea unghiilor.
Multumesc mult de raspuns:**

| sierra1 a răspuns:

Probabil într-o lună. Tot asa și la tine?

| Aleexandra14 explică (pentru sierra1):

Din pacate da. De 7-8 ani ma tot confrunt cu problema aceasta. Iar acum ramane de vazut, cat de mult ma pot abtine. Eu chiar vreau sa scap de acest tic ingrozitor, ca m-am saturat.
Iti multumesc mult ca mi-ai raspuns.:***

| sierra1 a răspuns (pentru Aleexandra14):

Să fii iubita!