| kandaraki a întrebat:

Miercuri i-am propus fostei sa ne vedem duminika, amical, la o plimbare, ceva de genul, a acceptat iar vineri mi-a zis ca nu vrea sa iesim, ca se da un pic la o parte, ca ma lasa sa ma distrez cu amicii mei mai bine decat sa ies cu ea, ca nu vrea sa fie un ghimp. Nu prea am inteles faza, dar asta e.
Luni incepusem sa vorbim pe net, dar eu deja nu mai am acea dorinta sa mai ies/vorbesc cu ea dupa acea faza 'refuz' si explicatie, ea zice ca vrea sa fim prieteni in continuare, si eu as vrea doar ca dupa asa faza, cam ma pune pe ganduri.
Ce sa fac? ajutati-ma cu un sfat ceva va rog, numai nu va bateti joc. Mersi

Răspuns Câştigător
| Miladincaa a răspuns:

Cred ca ar fi cazul sa o privesti in alt mod, nu doar ca pe o " fosta". In esenta ea e mai mult decat fosta ta iubita. Daca spui ca nu mai simti nimic pentru ea si ca vrei sa fi doar amicul ei, de ce te deranjeaza asa mult "refuzul " ei? De ce o i-ei atat de personal?
Cat despre ce spune ea, ca nu vrea sa te incurce si vrea sa te lase sa te distrezi cu prietenii tai... Asta e ceva absolut normal. Nu uita ca a-ti format un cuplu, probabil ca atunci tu te plangeai sau dadeai semne ca te sufoca si ca nu ai destul timp de petrecut cu prietenii tai. Nu lua lucrurile chiar asa in tragic, din ce spui tu eu constat ca ea chiar vrea sa ramaneti prieteni. Chiar daca tu nu poti intelege de ce a contramandat plimbarea asta nu e o tragedie, fetele sunt putin mai complicate. Nu fi dezamagit ca nu intelegi totul din prima

7 răspunsuri:
| IsJustMe007 a răspuns:

Se refera la faptul ca ea e un fel de ghimpe pentru tine si tu trebuia sa spui ca nu e si sa o rogi sa vina, poate pentru ca nu ai zis nimic ea chiar a inteles ca e un ghimpe pentru tinewinking

| neutrino a răspuns:

Fata nu se da in vant dupa tine, asa cum crezi tu.

Răspuns utilizator avertizat
| TeckTonik997 a răspuns:

Nu stiu de ce am impresia ca traiesti intr-un grup de oameni figuranti care "am nevoie de spatiu", "uh, ma simt singur/singura", "m-am plictisit de tine". Frate, daca iti place, iti place, daca nu, nu. Ii spui clar:"uite, mie inca imi placi, poate par penibil, dar vrei sa ne impacam" si. De ce trebuie ocolisuri si toate tampeniile nu inteleg.

| RedDeath a răspuns:

Fazele astea cu fostii/fostele... De ce v-ati despartit daca iarasi vreti sa fiti impreuna? NU exista prietenie intre un baiat si o fata! Iasari vrei sa fiti impreuna? Daca da, vorbeste cu ea, pentru ca la asta se va ajunge in mod sigur! Daca nu, da-i pace! Te-ai despartit, despartit ramai!

| sirD a răspuns:

Esti fata? Pari cam indecisa

| Deputat a răspuns:

Felicitari! acum ai nimerit in friendzone. sansele ca ea sa mai vada in tine un barbat si nu un prieten sunt 1 la 100 happy