| RAY a întrebat:

Monogamie pe viata intre doua persoane este doar un vis sau poate si o realitate?

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Există atât bărbați cât și femei care după o căsătorie, se pot rezuma la un singur partener toată viața.
Și nu din constrângere sau din respectarea a cine știe căror percepte religioase. Asta e altă categorie.
Ci pentru că unii, pur și simplu au avut o viață atât de "bogată" încât nu mai sunt tentați. Și nici nu le mai e comod să-și asume riscuri.
Iar viața sexuală cu partenerul le e absolut suficientă. Mai ales pentru faptul că, având în spate o experiență destul de mare, vor știi să-și aleagă partenerul astfel încât să aibă o viață sexuală extrem de împlinită.

| mentholinks a răspuns:

Pentru tine doar vis. Nu inteleg de ce mai pui intrebari de genul daca tu esti deja convins ca ceea ce crezi tu e adevarat.

| RAY explică (pentru mentholinks):

Eu nu cred in nimic, dar sunt curios de ceea ce cred alti

| Plato a răspuns:

O realitate de vis!

| ForeverAlone97 a răspuns:

Este ce vrei tu sa fie