| Ramo_9946 a întrebat:

Mult, dar el fiind din alt oras a mai fost la mine de multe ori dar din pacate de fiecare data a trebuit sa mearga inapoi in orasul lui natal deoarece aici nu prea sunt locuri de munca.Cu chiu cu vai ai mei au acceptat sa fim impr, intre noi sunt 6 ani diferenta.
Tatal meu are multe relatii prin oras si ar putea sa il duca undeva la munca, dar e ft capos si nu vrea. Odata zice ca: da ginerica uite vorbesc cu cutare si te duc la munca, dar e ft schimbator, se schimba de la o zi la alta.Conteaza doar ce zice el si mama, dar ce simtim noi nu prea conteazasad. Am stat de vorba cu ei cu gandul sa ii fac sa inteleaga cum sta treaba si ca ne iubim mult, si daca poate sa il ajute, dar in zadarcrying
Sunt foarte stresata in ultimele saptamani, iubitul meu e plecat imediat de 2 lunisadsi tatal meu nu face nimic sa ne ajutesadm-am imbolnavit si de stomac de la atatia nervi.Si sunt trata ft urat de catre parintii meisad...sunt satula de toate chestiile asteasadM-am gandit sa plec de acasa, sa-mi tau venele, si multe chestii de genul acestacrying
Mi-e foarte greu fara el... VREAU UN SFAT, va rog ajutati-macryingma simt ft singuracrying

7 răspunsuri:
| oanard174 a răspuns:

Pai cel mai bine e sa vorbiti amandoi cu parintii tai,daca a-ti facut-o deja si nu va intelege,ar fi bine sa va mutati impreuna si sa va vedeti de viata voastra,va descurcati cum puteti si asta e, daca ei nu va inteleg ca va iubiti nici in ultimul ceas inseamna ca nu se gandesc la cum sa faca sa-ti fie tie mai bine pentru ca esti copilul lor si normal ar fi fost sa va dea o mana de ajutor si sa faca in asa fel incat sa fii tu fericita si sa-ti fie bine, alegerea e a ta si a prietenului tau.

| Ramo_9946 explică (pentru oanard174):

Da ne-am gandit sa ne mutam impreuna.Dar faza e ca el e mai mare cu 7 ani ca mine, deci e major.Si ni frica nu cumva sa vina tata cu politia peste noi, si iubitul meu sa intre in puscarie din cauza astastraight faceDe asta ne este fricasad

| oanard174 a răspuns (pentru Ramo_9946):

Nici o sansa,adica eu nu te imping de la spate ca sa faci asta,da sa stii ca nu poate sa faca nimic politia in cazul in care tu esti de acord el nu are nici o vina,crede-ma,am trecut prin asta,dar faza e ca mai tarziu sa nu iti para rau ca ai facut asta, poate iti vei da seama ca prietenul tau nu e persoana potrivita pentru tine si iti va parea rau pentru parintii tai si pentru tine desigur, dar politia nu poate face nimic sa stii.nici tie nici lui.

| Ramo_9946 explică (pentru oanard174):

Sunt sigura ca nu o sa imi para rau.il iubesc mult, si el la fel.Am trecut prin multe impreuna,Nu as vrea sa il pierd din cauza parintilorsad.Mie ft drag, il ador, as face price pentru el.Simt ca e persoana potrivita.
Acum 2 saptamani am fost ft hotarati aman2 sa plec de acasa dar mi-e frica sa nu pateasca cvsad.De asta ne este teama.
Si tu te-ai mutat cu iubitul cand ai fost minora?:O
Oricum mersi pentru sfaturihappy

| Ramo_9946 explică (pentru Ramo_9946):

2 saptamani**

| oanard174 a răspuns (pentru Ramo_9946):

Faceti ceea ce vreti si simtiti,important e sa va iubiti si sa va intelegeti,varsta nu conteaza, iubirea nu are varsta, succes.

| Ramo_9946 explică (pentru oanard174):

Multumesc:*am sa stau de vorba cu el, si daca tot nu se rezolva chiar am sa plechappy
Pentru ca nu putem sa stam departe unu de celalalt