| karolinutza a întrebat:

tatal meu vrea sa ma dea la un liceu departe de oras. iar eu nu vreau. cum as putea sa-l conving ca sa raman in orasul natal. el vrea ca sa devin ceva si zice ca in orasu asta nu o sa pot deveni nimic

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Până la urmă alegerea liceului e decizia ta şi el trebuie să o respecte. Vorbeşte cu el şi spune-i că vrei să rămâni în acest oraş, dar totuşi gândeşte-te de două ori înainte pentru că dacă ai şanse mai mari în altă parte, de ce nu? Gândeşte-te. Baftă!

| Emma a răspuns:

Te inteleg perfect!

Mie tatal meu imi impune sa merg la un liceu la care nu vreaaau x(

Pana la urma eu o sa-i explic, cand o sa fim mai aproape de admitere ca nu vreau sa merg acolo si ca e alegerea mea, viata mea!

Sper sa ma inteleaga!

Poti face si u acelasi lucru!

PS: Daca esti a8a mi-ar placea sa mai vorbimbig grin [add just_love06 dk vr]

:-H

XOXO

| denysa a răspuns:

Explica`i tatalui tau ca tie nu iti place sa fi departe de amicii tai si de lumea in care te inconjoara acum. spune`i ca daca pentru el e bine nu se gandeste ca poate pentru tine nu? si daca te trimite undeva cu forta sa inveti cu forta crede ca o sa frecventezi normal liceul ca o sa ai note bune etc? spune`i ca trebuie sa iti placa si tie ceea ce doresti sa fi in viata ca nu o sa ai spor sa inveti la un liceu undeva sti ca esti acolo obligat fortat happy sper ca te-am ajutat succes! funda?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tatal tau se gandeste la viitorul tau, iar tu te gandesti la prezent. Tipic, in ziua de azi. Daca tu chiar nu vrei sa te mute, spune-i ca nu vrei. Spune-i ca vei invata si in orasul natal la fel de bine, ca vrei sa ramai cu prietenii tai. Dar gandeste-te si la ce vrea el. Vrea asta pentru binele tau. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ddraga mea,,,,,,,,,,,,, spune-i lu taicatu,, ca daca te va trimite, vei deveni la fel ca celelelalte pitipoance din draga noastra romanie

| edyroman a răspuns:

Si tata vrea asta. dar eu imi doresc sa plec,. pai daca nu vrei spune-i,, nu te poate obliga. Nu ai vrea sa pleci intr-un oras mai mare si frumos? eu abia astept... orasul meu este nasol. iar cu prieteni o sa pastrez legatura. pe mess. la telefon...