| andreikr a întrebat:

N-am avut niciodată o iubită așa serios, dar sigur o să am la un moment dat. Problema e că n-am experiență, adică nu sunt eu genul să îmbrățișez, să astea și mi-e că asta ar putea fi un argument ca o fată să nu mă placă, să mă vadă ea prea timid. La sigur nu sunt timid, că mă știu, dar pe sectorul ăsta n-am dat gol și de asta mă simt mai nesigur, recunosc. Nu sunt disperat ca alții de s-au dus la curve și ăștia nici acum n-au iubite, pe mine mă interesează cu totul altceva, adică o fată serioasă, să fie pe bune, nu pe interes.

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Fucitari ca nu te-ai implicat doar sa poti zice ca ai experienta.Sotul meu s-a rugat lui Dumnezeu de la 17 ani pentru sotia lui dar doar cand a considerat ca e intrresat sa se casatoreasca, la 23 de ani a inceput sa invite fete in
oras ca sa le cunoasca mai bine( inainte de mine a mai invitat 3 dar fara implicare fizica, s-a lamurit repede ca nu se potriveau) si eu sunt incantata ca nu era versat, ca a vrut sa pastreze totul, sarutarile, imbratisarile etc doar pentru sotia lui. Daca te integrezi i tr- o comunitate crestina fetele vor aprecia curatia suflteasca si fizica.

| Violleta2022 a răspuns:

Toate la timpul lor!
vad ca stii ce vrei si cu rabdare, se vor implini si cele dorite!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și fata serioasă pe bune, de unde să știe ce vrei tu, dacă nu o cauți să îi spui asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să găsești una ca tine.

| LonelyGuy07 a răspuns:

Asa bun si care mama dreacului e intrebarea ta, sa nu murim prostii?

| BlueeRoss3 a răspuns:

Cand o sa găsești fata potrivita de care să te simți cu adevărat atras o sa o iei in brate de la sine, e normal sa fii timid la primele iesiri, si daca o tipa iti reproșează asta nu e pentru tine. Eu am fost părăsită pe motivul că sunt timidă și ieșise cu mine doar de 3 ori.astia sunt oameni penibil care probabil vor să le sări în cap din prima. Dacă o sa iti placa de o tipa si vrei ceva cu ea cu adevărat, ai putea sa faci mici gesturi, o îmbrățișare mică, un cadou, o floare..nu e mare lucru.trebuie să ieși putin din zona de confort, si daca iesi foarte des cu ea si o înviti la întâlniri sigur o sa te simti confortabil in preajma ei..asta când o sa ai o prietena. Lucrurile vin de la sine si nu ai de ce să te îngrijorezi. Si e chiar bine să îți iei refuzuri ca la un moment dat nu o sa iti mai pese daca esti plăcut de o fata sau nu.