| VladRox a întrebat:

Salutare tuturor!
As vrea sa va povestesc și eu problema mea ca să ii zic asa happy
Sunt băiat, am 19 și sunt virgin laughing
Ca să o iau de la început, ar trebui sa va spun ca am avut o singura relație care a început când aveam vreo 17 ani, nici nu știu dacă se poate numi relație deoarece ne-am sărutat de câteva ori și ne întâlneam cam o data la doua zile și stăteam câte o ora pe afara, ea nu-mi dădea niciodată mesaje, eu inițiam totul și ea mi-a spus ca nu are sentimente pentru mine etc... nu am fost foarte supărat, adică o plăceam dar nu cred ca eram îndrăgostit și cam asta a fost experienta mea cu femeile pana la 19 ani!
Întotdeauna am fost tipul introvertit, nesigur pe el și toate cele, nu primeam chiar deloc atenție din partea fetelor!
Insa de la 16 ani am început sa ma schimb, m-am apucat de sala, m-am mai înălțat și acum arat destul de bine!
Toti prietenii mei cred ca eu am nu știu câte iubite și ca fac mult s*x etc!
Prietenele mele fete cred același lucru.
Dar realitatea este alta, eu ma simt foarte lăsat în spate, în urma... simt ca am pierdut multe lucruri cu relațiile, nu am experienta și cel mai rău este ca nici nu știu cum sa fac rost de experienta!
Am senzația ca nu arat destul de bine, dar nu este adevărat, adică nu sunt nici model dar am 180, brunet cu parul cret...
Cum am spus, toți prietenii nu mai sunt virgini și eu ma simt lăsat în urma!
Mai vorbesc cu câteva fete pe rețele de socializare dar niciodată nu am ieșit din talking stage!
Adică prima data când le-am dat follow, îmi reacționează la story cu inima, după aceea discutam în privat o zi și dupa aceea gata, nu mai vorbim si nici nu-mi mai reacționează la story, bănuiesc ca nici vorbit prin mesaje nu ma pricep!
Chiar as vrea sa ma întâlnesc cu o fata, dar acum sunt nesigur pana și pe performanta mea în pat cu o fata, ceea ce este hilar nu-i asa? Având în vedere ca sunt un virgin laughing)
Normal cred ca trebuie sa o iau treptat sa ies cu fetele la întâlniri, sa ne plimbam, pentru ca eu nu știu cum este sa-ti faci o iubita.
Dar nu știu cum sa fac sa ma întâlnesc cu fete? Unde as putea sa întâlnesc fete noi?
Pff ati citit tot? Chiar apreciez!
Știu ca aceasta întrebare o sa pornească și câteva glume (bănuiesc ca sunt inevitabile) laughing) dar chiar as vrea niște răspunsuri serioase la ce ar trebui sa fac!
Adică am 19 ani și abia dacă am ținut o fata de mana!

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit dacă te_ai ruga Creatorului ca la timpul pe care El îl considera potrivit sa aducă în viata ta fata care El știe ca ar fi potrivita pentru tine pentru căsătorie. Eu ii sunt etern recunoscatoare soțului meu ca a refuzat toate fetele care i s-au oferit sexual pentru ca era decis sa păstreze totul pentru soția lui, deci pentru lipsa lui de experienta anterioara căsătoriei nostre. Asa nu acem amintiri, fantezii, comparații, frici de boli sexuale, ne e ușor sa fim fideli, consideram ca păstrarea virginității pentru a fi dăruită numai partenerului de căsătorie e un ingredient esențial pentru fericirea căsniciei nostre.

| Violleta2022 a răspuns:

Fete gasesti peste tot!
Doar sa iesi afara din casa si le vezi peste tot: pe strada, prin parcuri, la cumparaturi, la plaja, la scoala, prin autobuze, malluri, printre vecine samd.

Daca ai prieteni care au deja prietena, roaga-i sa te ajute, fiindca prietena lui cu siguranta are si ea vreo amica care-i singura si o prima intalnire in 4 este intotdeauna mai usoara.

Tot ce trebuie sa faci este sa te prezinti frumos si repsectuos unei fete, care-ti place si sa o intrebi cemai face, cum este, daca i-ar place sa iasa cu tine la o inghetata samd.

Relatiile se pot lega cu usurinta si pe strada, si la o terasa, si la strand, totul, dar absolut totul tinand de cum te prezinti tu acelei fete.

| VladRox explică (pentru Violleta2022):

Buna!
Iti mulțumesc pentru răspuns!
Deci crezi ca ar fi o idee buna sa abordez fete în autobuz, la terase, la librarii?
Te întreb, pentru ca vad ca ești fata...
Am crezut ca nu merge sa le întreb în astfel de locuri pana acum!

| Violleta2022 a răspuns (pentru VladRox):

Da, este o idee buna de abordare, atata vreme cat atitudinea ta este una calma, politicoasa si respectuoasa.

| Hyperion7 a răspuns:

Știi care e problema ta cea mai mare? Nu că ești virgin sau ceva, ci faptul că ești nesigur! Nesinguranta te face sa pierzi mult teren in relațiile tale.
Cât despre aceasta experiență de care spui, o acumulezi in momentul in care discuți cu fetele, indiferent de abordare.Tot ce trebuie tu sa faci e sa înveți să citești o fata și să îți îmbunătățești, evident experimentând, tactica de abordare și comunicare cu acestea.Cand o fata este neinteresata, încearcă să o tachinezi, iar daca-ti răspunde, înseamnă că te testează doar și vrea să vadă dacă ești sau nu ca ceilalți.
Cât despre ce ar trebui sa faci, este simplu, sa încerci!
Cum repetiția e mama învățăturii, fi persistent și o să ai rezultate.
PS. Si eu am 19 ani și tot virgin is.Man,a fi virgin e o dovadă că te respecțihappy Ca x, y nu mai este virgin și se crede un Casanova, deja e penibil.Intr-adevar,in ziua de azi sunt promovate cu totul alte valori,multora le lipsește spiritualitatea și sunt înclinați spre pofta carnală și atât.
Doar pentru că nu ai un inventar unde ai trecute toate fetele cu care te-ai culcat,asta nu înseamnă că ești prost sau un incapabil,ci încă ești în formare! Toate la timpul lor!
Foarte bine că ai investit in tine! E un pas înainte!
Fete noi poți întâlni pe ig,Facebook,chiar și pe tellonym sau orice altă rețea socială! Stiu că o să para absurd ce-ti zic,dar trebuie sa te diferențiezi de ceilalți băieți care îi scriu tipei,cum? Încearcă să fii creativ și să cauți o metoda eficientabig grin,eu, spre exemplu,scriu poezii big grin
Unele au ras că sunt un pamapalu sau ceva,insa eu nu am renunțat,le-am lăsat în spate pe ignorante și acum nu regret sub nicio formawinking
Trebuie sa persiști,nimeni nu s-a născut învățat,trebuie sa te perfecționezi greșind și învățând din greșeli!
Dacă toți prietenii tai nu mai sunt virgini, atunci e un Red flag, iar datoria ta e sa te dai in laturi atunci când simți că ești în plus, e strict alegerea ta daca ramai sau pleci happy
Mai bine sa fii un bulangiu care ajunge un om de succes decât o epava distrusă de prieteni!
Nu e de glumit in acesta situație, cine face glume, le face că nu are un răspuns pertinent big grin
Cheers!

| Konstantinos99 a răspuns:

1. Calmoo, ca esti super normal
2. Nu baga in seama ce cred altii de tine si ce pretentii au ei
3. E bine sa abordezi fete daca asa simti, e o energie tupeul ala iti curge prin vene ca ai surprins o fata care prin atitudinea te a facut interesat(nu prin aspect, important)
4.Si am abordat mult si te indemn, dar in final sa te astepti ca fata respectiva are o educatie sau o gandire aleatoare.
De pilda eu am abordat, apoi am inceput sa atrag atentia fara sa mai abordez, eu un fel de evolutie, iar ultimul pas este sa recunosti o fata cu totul speciala tie si sa ai o relatie speciala (de iubire permanenta, cu greseli dar si momente unice)
Eu iti dau un sfat, ai abordat totul super ok dar daca fata nu are aceleasi idei de viata, e altfel educata si realizezi ca nu are nimic in comun, las -o vorba Viletei ai de unde.
Eu iti urez succes, si nu uita
"Nimeni n-o sa iti explice ce e Dragostea
Asta singur intr-o zi de vara-o vei afla
Si atunci sa nu uiti de inima ta."
Gasesteti partenera unica cu care te potrivesti si pe care si tu o poti iubi etern si ea asemenea.

| Lrs2015 a răspuns:

La fel si eu pana la 19 cand am facut sex cu un barbat direct neprotejat. Si apoi am continuar cu el vreo doi ani laughing. Dupa am facut cu o prostituata de 2 ori ca nu se prindea nicio femeie de mine. Iară dupa s-a prins una de mine si cu ea am facut fara bani. Si acum am revenit pe Grindr.

| VladRox explică (pentru Lrs2015):

Mulțumesc pentru ce mi ai povestit!
Eu as vrea sa încerc cu fete dar cine știe dacă chiar nu am nicio șansă cu fetele?
Glumesc glumesc big grin
O sa încerc cu femeile mai în vârsta sincer...caci cu cele de vârstă mea clar n am lipici sau ce trebuie...

| Lrs2015 a răspuns (pentru VladRox):

Alea mai in varsta fac alergie cand dau de mucosi laughing iti zic din exp!

| KingOoO a răspuns:

Sunt exact in situatia ta. Nu stiu, chiar daca arati bine si bagi sala la greu tot nu merge. Incerci cu trandafiri, vorbe bune, asa am incercat eu cu multe dar nici macar nu accepta o intalnire la o cafea suc etc.

Ba chiar am vazut o gagica super frumoasa si buna de mana cu un sarac de 250kg gras ca porcu.

Saptamana trecuta am vazut tot la fel una frumoasa se tine de mana cu un bosorog cu pielea incretita. NU era tasu.

Ne scrie pe frunte GHINION.

Mai incearca pana pe la 26, daca nu du-te la prostituate.

This is it.

| VladRox explică (pentru KingOoO):

În felul asta morrr virgin?
Sincer sa fiu și eu am văzut cazuri, vad băieții mai neatractivi care au iubite, ce sa faci... bănuiesc ca știu sa se comporte frumos cu ele...