| DarthRevan a întrebat:

N-am mai scris de mult pe tema asta, dar na.Hormonii ma indeamna sa scriu laughing) legat de fete.As vrea sa stiu,de ce sunt atrase de baietii care le ofera mai putina atentie? pentru mine fetele de aici nu au sens deloc,fiindca sunt timide,nu au incredere in ele,si nici in baieti e obicei, fiindca am observat ca fetele sunt obisnuite sa fie dezamagite desi le place de baietii care nu le ofera atentie si nu sunt asa draguti cu ei? Explicati-mi si mie va rog.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Singurul lucru care atrage sexul opus este aspectu fizic nu faptul ca ignori fetele, sunt timizi care arata bine si multe fete le plac oare de ce? desigur ca e o provocare sa ai un baiat frumos langa tine decat unu care arata ca majoritatea, majoritatea care sunt disperati dupa ele sunt beta nu alfa, doar alfa atrage de fapt fetele cu restul ele se compromit pana dau de un alfa asa am evoluat de 8 milioane de anii, in ziua de azi suntem niste fetite in corp de baieti crezi ca asta atrage fetele? viata era grea cand isi riscai viata pentru hrana, aceste lucruri atrag fetele si vor atrage mereu, inaltimea este factorul cel mai important

| LoveSleep a răspuns:

Teoretic, fetele sunt atrase de tipii care le ignoră, pentru că, practic, cei care nu le ignoră le ling în cur.
Dar toată lumea confundă indiferența cu ignoranța, iar cea din urmă, nu are ce căuta în subiectul ăsta, fie că abordezi o tipă sau ești deja cu ea.
Deci, ignoranța nu face decât să îndepărteze. Poate te face putin mai interesant, dar asta e doar pentru că majoritatea băieților sunt prea insistenți.
Indiferența însă, e cea care atrage. Pentru că nu e același lucru să mergi la o tipă cu o atitudine de "Dacă nu îmi dai numărul, o să mă oftic puțin dar n-o să-mi pese după 2 minute" sau "Vreau mult numărul ăla și vreau si apel, sa fiu sigur ca nu mi l-ai dat gresit. Iar daca nu mi-l dai o să conteze pentru stima mea de sine".
Fetele sunt atrase de băieții care le oferă puțină atenție, pentru că asta lasă spațiu pentru întrebări. (Oare cu cine vorbeste? Ma place? I-am atins-o cu dintii si l-a deranjat, oare? )Și dacă ai făcut o tipă să aibă întrebări în cap despre tine noaptea când se culcă, poți s-o ceri de nevastă. Sau nu, dar ai prins ideea. Dar asta ține doar de atracție, primele impresii, abordări și căcaturi de genul. Când ajungi să iubești o persoană, nu ți se mai pare bună ideea de "puțină atenție". Oricum, ideea e că nu e nevoie să fii indiferent sau ignorant ca să stârnești interesul unei tipe. Trebuie să fii doar diferit. Și în contextul ăsta, ai noroc, pentru că "diferit" înseamnă doar să nu fi insistent, pupincurist și penibil.

| Damonana a răspuns:

Te cred ca esti confuzlaughing) da. fetele sunt foarte complicate.
Pentru ca nu pot vorbi in numele tututor fetelor, o sa.ti zic de ce sunt eu asa.
Da si eu sincer sunt atrasa de un tip care nu cred ca ma place dar face tot ce poate ca sa ma enerveze, pentru ca, la fel ca si la baieti, fetele doresc ceva provocari..eu nu m.as arunca in bratele unui tip super cuminte care sa se comporte exemplar cu mine si chestii.
Pt mine una, viata a insemnat multa durere si suferinta..si ironic e ca a ajuns sa-mi placalaughing adica nu as da o relatie pasionala, dar in care sa ma cert cu iubitul..pentru o relatie gen "perfecta" cu el un gentelman care sa nu ma supere si sa imi faca mereu pe plac.
Mie imi place sa traiesc intens fiecare clipa din viata si prefer sa am o viata palpitanta plina de suferinta decat una plictisitoare si in care totul sa iasa cum vreau eu.
Sper ca nu te.am derutat si mai tarelaughing si cred ca asta e principala explicatie la intrebarea ta.
Multa bafta cu fetele:*

| Aaaaa1111bbbb2222 a răspuns:

La unele se pune propozitia "nu noi alegem de cine ne indragostim". Din pacate si in cazul meu este la fel