| cleme100 a întrebat:

Ne-am certat acum aproximariv o luna.Ma chinuia cu presupunerea lui ca eu poate il insel, ca sigur stau pe net pe vreun site de socializare sau ca am si alte id-uri etc. fara sa fie reala aceasta presupunere a lui sau macar sa-i fi dat vreodata un motiv.Mi-am iesit din fire tot explicandu-i ca nu-i asa, am iesit din masina si i-am trantit portiera plecand.Nu l-am sunat in ziua aceea, dar a doua zi l-am sunat si nu mi-a raspuns.I-am mai trimis cateva mesaje in care ii ceream sa spuna ce se intampla, ce are insa dupa cam 4 zile de la acea cearta mi-a trimis un mesaj in care imi scria ca nu vrea sa ma mai vada sau sa ma auda si sa-nteleg ca totul s-a terminat.De-atunci nu mai da niciun semn, nu-l inteleg.
Eu am 32 ani iar el are 52, suntem de 2 ani jumate in aceasta relatie si chiar am inceput sa-l iubesc mult, fara macar sa gandesc la alt barbat.El este divortat de sotie.In acesti 2 ani nu am locuit impreuna.
Va cer sfaturi, pareri pentru ca mi-e foarte foarte greu, sufar mult din cauza asta.Nu stiu cum sa-l fac sa ma caute, sa comunicam. Trebuie sa existe o metoda, am nevoie de ajutor.

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca ai insemnat ceva pentru el o sa te caute cand ii trece supararea

| cleme100 explică (pentru mona):

Poate am insemnat, dar in mintea lui si-a format supozitii ca eu i-as fi gresit si probabil nu poate trece peste asta.Mai este si ziua mea pe 13 octombrie, ma va innebuni daca nu-mi va da macar un mesaj...

| Ea12345 a răspuns:

Cat de greu poate fi sa mergi la el acasa si sa-i ceri o explivatie, doar stii unde sta, nu? Fata-n fata se lamuresc lucrurile de genul acesta, nu prin telefon sau mesaje.
In orice caz, cine crede un lucru despre altii stie ca lucrul acela a fost facut de el. Daca el tot insista ca-l inseli, poate ca tocmai el a avut sau inca mai are vreo aventura, sau poate inca tin legatura cu sotia.

| cleme100 explică (pentru Ea12345):

As risca sa nu-mi raspunda, daca m-as duce acasa.M-am gandit sa-i tin calea insa se prea poate sa vrea sa vb.cu mine si atunci ma umilesc simtindu-ma mai rau. Daca nu vrea sa raspunda la telefon, de ce ar vrea sa vb.cu mine face to face aparand in calea lui?

| cleme100 explică (pentru Ea12345):

Daca merg la el risc sa ma ignore, sa nu-mi raspunda.Ma gandeam sa-i tin calea si sa incerc sa vb.cu el, dar parca vad ca nu ma baga in seama si atunci umilinta este mai mare si eu ma voi simtii mai rau. Daca el nu vrea sa raspunda la telefon, de ce ar vrea sa vorbeasca cu mine daca i-as apare in cale?

| Ea12345 a răspuns (pentru cleme100):

Atunci stai asa. E alegerea ta.

| doarEu001 a răspuns:

Draga mea, gelozia e boala grava.ca vad ca din aceasta cauza el a terminat aceasta relatie cu tine.si cam superficial ce e drept, mai ales ca din partea lui astepti mai multa maturitate in gandire si in fapte.eu nu o sa ma iau de diferenta de varsta dintre voi doi pentru ca si intre mine si prietenul meu e o diferenta de 10 ani, dar tind sa cred ca unele persoane au o problema in a se purta conform varstei. daca tu spui ca risti sa nu iti raspunda la usa eu cred ca pentru el s-a terminat definitiv.in toata perioada asta de cand v-ati despartit ar fi putut sa dea un semn daca intr-adevar te iubea. poate faptul ca a avut iesirea aia a fost doar o scuza sa se desparta de tine.lasa-l..l-ai cautat destul, nu e cazul sa te umilesti; daca te iubeste se va intoarce, daca nu ar trebui sa realizezi ca aceasta relatie nu mai exista si sa iti cauti pe altcineva.

| cleme100 explică (pentru doarEu001):

Sufar cumplit, il iubesc foarte mult...nu stiu ce sa mai fac!

| doarEu001 a răspuns (pentru cleme100):

Gandeste-te ca iti faci mai mult rau tie stand asa, intrebandu-te oare ce s-a intamplat si de ce. un lucru insa este sigur si acela ca el nu mai doreste sa mai continuie cu tine.e treaba ta.cred ca raspunsul ti l-ai dat singura cand ai spus ca daca te vei duce la usa lui nu iti va raspunde. daca preferi sa suferi dupa un om care se pare ca nu se va mai intoarce e hotararea ta.

| cleme100 explică (pentru doarEu001):

Il stiu cum este, ca nu vrea cand i se cere, doar cand hotaraste el din cauza asta am spus ca nu-mi va raspunde.Nu vrea sa ma confrunte cand doresc eu, ci cand doreste el.Tot timpul a fost asa.Nu stiu, dar mi-as dori daca ar exista ceva medicamente sa aline astfel de dureri sufletesti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi ce faci fată cu babalîcul, poate să i ți fie tată, sau are banul gros.

| cleme100 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu.Din punct de vedere material nu o duc rau nici eu, pur si simplu il iubesc.

| caterinasmile a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar trebui sa te respecte pentru ca u cred ca esti o doamna tanara si frumoasa iar el are o varsta totusi.Ar trebui sa'si dea seama de greseala facuta si sa dea dovada de maturitate si sa te caute el.Cel putin asa cred au.iar faptul ca el e mai mare decat tinecu 20 de ani nu mi se pare ceva exagerat pentru ca sunteti doi oamnei maturi si zic eu trecuti prin viata! SUCCES! FUNDA?