| anonim_4396 a întrebat:

Ne-am hotarat in final sa facem pasul cel mare.Amandoi suntem virgini si asa cum stiti si voi, orice inceput este greu.Am fost informata de mai multe persoane cum ca va durea tare dar eu refuz sa cred asta.
Am mai multe intrebari,mai exact : Ce putem face pentru a avea un preludiu fierbinte?(Se spune ca si mediul si atmosfera in care suntem ne impinge cate un preludiu reusit)
Ce pot face eu pentru a ma putea epila cu usurinta in zona intima,fara sa fiu aspra?(de multe ori cand ma epilez cu crema,mi se inroseste pielea si uneori ma ustura)
Si ultima intrebare, cum a fost prima voastra experienta sexuala? Cum v-ati pregatit si cum v-ati simtit inainte? Iar fetele, cum ati procedat cu sangerarea?

6 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Durerea este minima daca are rabdare si daca lubrifiati bine.

trebuie sa fi sigura ca vrei asta!

pai: lumanari parfumate, uleiuri de masaj, lubrifiant sa elimine orice neplacere.

incearca cu lama sau ceara

m-am simtit pregatita inainte, m-a durut foarte putin, o durere minima, a fost frumos, conteaza ca tipul sa fie rabdator si intelegator.
nu am sangerat, oricum stai linistita: cateva picaturi de sange nu omoara pe nimeni

| neutrino a răspuns:

Pentru un asemenea eveniment se merita sa mergi la un salon. In ceea ce priveste durerea, aceasta nu este mare daca partenerul tau stie ceva meserie. Apropo, cum se face ca acum cateva zile te plangeai de comportamentul iubitului tau, ca ai ajuns proasta lui, iar acum i te daruiesti lui? Sa inteleg ca te-ai desteptat?

| Sfinnx a răspuns (pentru neutrino):

S-au schimbat lucrurile si mi-a deschis ochii referitor la ce s-a intamplat si la mai multe.Dar asta nu are importanta si nici legatura cu ce am intrebat eu.

Răspuns utilizator avertizat
| bbu2eugen a răspuns:

Ceara ramai fina cateva saptamani dar te doare rau atuncea...pai o luati si voi incet tu trebuie sa fii excitata la maxim sa nu uitati de prezervativ sa te ia usor de la o sarutare la datul jos sutienului.un oral in privinta ta sa fii foarte excitata..si incet incet sa o bage. 3 - inca nu am facut asta dar iti spun din cate stiu de la multe persoane de pe net si mai multi :* O sa am si eu parte asta in viitorul apropiat spor.

| denisacrazy a răspuns:

Cati ani ai?
1.Atmosfera nu a fost niciuna, pur si simplu singuri noaptea la el acasa.
2. Poti sa te epilezi cu ce vrei tu, nu prea conteaza, lama si crema e acelasi lucru, creste parul la fel de repede de aceea eu ma fac cu lama si ma facusem cu o seara inainte si imi crescuse deja parul si nu la deranjat.
3. Eu mi-am inceput viata sexuala la 16 ani [el tot 16 avea dar era experimentat si asta a fost norocul meu ], am avut o cearta inainte laughing) dar a decurs bine, a stiut ce-i ala preludiu. si nu a durut asa de tare pe cat cred toate. Sangerarea a fost destul de abundenta, iar ca sa-ti spun cum am procedat ei bine eu nu am facut nimiclaughing), el s-a ocupat si de sangerare, a avut grija sa puna un prosop sub mine, dupa ce am terminat prima tura sa zic asa, dupa 10 min, am mers sa ne spalam de sange si tot el s-a ocupat si de asta laughing, eram foarte timida nu stiam ce sa fac si chestii.

Deci eu zic sa te calmezi ca nu are ce sa ti se intample chiar daca sunteti amandoi virgini. Eu inca mai sunt cu acest baiat si a trecut de atunci aproape 2 ani.