| brokxy a întrebat:

Neata. Nu vreau sa se simta iubitul meu prost sau că îl ascund, el o postat poza cu mine si el pe Snapchat dar mie imi e frica sa postez una cu noi pe Facebook fara aprobarea lui. Eu am avut alt iubit înainte care daca postam chestii despre noi cu el se enerva, se criza si zicea ca ne despărțim. Inca mai am frica asta..Plus cu asta care se tot enerva eram de 5 ani împreună. Oare s-ar bucura iubitul meu actual daca as posta ceva? Dar nu pe feed pe story

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca vrei sa postezi,posteaza si gata.
El a postat de capul lui,nu te-a intrebat,asa ca poti face si tu acelasi lucru,nu?
In mod normal,ar trebui sa se bucure,asa cum te-ai bucurat si tu cand ai vazut Snapchat-ul.happy
Nu-i mai compara, nu sunt la fel cei doi, de-asta l-ai si lasat pe celalalt, nu-i asa?
Nu te mai gandi la ce a fost, bucura-te de ce ai si traieste-ti viata ta frumoasa!happy

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Inseamna ca la fostul i-a fost rusine cu tine sa se afiseze pe Facebook, Instagram

| Violleta2022 a răspuns:

De ce iti este frica, te bate?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai de ce sa nu se bucure?
Dar pana la urma vorbeste cu el, este iubitul tau. Tot ce iti este neclar, sau orice problema ai avea... trebuie sa vorbesti cu el despre asta. Este iubitul tau, daca nu cu el... atunci cu cine?

| Celcestietot a răspuns:

Iti strici relatia cu o asemenea atitudine.

| lpavel a răspuns:

Asta difera de la o persoana la alta, nu suntem toti la fel! Deci poti sa-l intrebi daca s-ar supara sau pur si simplu posteaza ceva in care sunteti mai multi printre care si el sa vezi cum va reactiona si vei afla atunci!

| Nirvanaaa a răspuns:

El a postat cu tine, și tu ai dreptul sa postezi cu el.
Dacă asta vrei, fa-o. Nu poți sta cu frica toată viața. Dacă se ia de tine (ceea ce ar fi stupid) ar trebui sa îți pui niște semne de intrebare.

| LordCristobal a răspuns:

Pai daca el a postat o poza cu tine fara sa iti ceara acordul ar trebui sa postezi si tu o poza cu el.
Sincer, viata sentimentala nu ar trebui postata pe retelele de socializare, e un lucru care trebuie sa ramana intre voi.
Eu nu sunt de acord ca o relatie sa fie afisata pe internet.
Eu cand o sa am o iubita nu o sa imi afisez relatia pe retelele de socializare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ii cunosti cel mai bine temperamentul iubitului tau, asadar tu ar trebui sa anticipezi reactia lui in urma postarii pe FB a unei poze cu voi 2.
Cel mai bine ar fi sa-i ceri aprobarea ca sa nu se creeze divergente intre voi dupa aceea.

Răspuns utilizator avertizat
| Aditu94 a răspuns:

Incearca sa discuti cu prietenul tau despre asa ceva, sa isi dea consimtamantul, aprobarea si apoi poti sa dai curs postarilor. daca nu vrea, inseamna ca nu e pregatit, ori joaca la doua capete si nu vrea sa stie cealalta de tine..Treci peste ce a fost cu fostul,acum esti cu actualul,este altceva, o noua etapa a vietii tale si ar fi bine sa comunicati intre voi orice subiect pe care il aveti in gand si incercati sa lucrati impreuna, saluati decizii impreuna si independent unul fara stirea celuilalt, ca o sa ajungeti la certuri. Daca nu rezolvi cu vorba buna si se ajunge sa iti reproseze ca una doua baga divort, se desparte de tine, sa fii sigura ca asta si vrea, are probabil deja pe cineva si nu stie cum sa scapa de tine.

| Kranci123 a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el? de ce se dau doar in tine aceste lupte interioare? barbatii inteleg cuvinte, nu sunt asa prosti pe cum par, vorbeste-i mai rar daca e chiar prost, dar o sa inteleaga, spune-i despre intentiile tale si vezi daca iti da aprobarea! cine stie s-ar putea sa-i placa si sa iti lungeasca lantul.