| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua.

Mie îmi place de o fată de aici de la mine din oraș și mai înainte am văzut-o ca a postat o poză cu un băiat la story pe Instagram.

În zilele de astăzi multe fete am văzut cu băieți și prin oraș și pe Facebook la story și pe Instagram la story.

De ce aproximativ toate fetele în ziua de astăzi sunt cu băieți?

Am dat de multe fete de aici de la mine din oraș și toate au iubit, altele nu vor să aibă relații, la alte fete le place de alți băieți.

Nu înțeleg de ce este așa în zilele de astăzi?

Și de ce fetele care nu au iubit nu vor să aibă relații.

Oare greșesc eu cu ceva în această situație, este vina mea ca nu am un aspect fizic bun crying.

8 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

In primul rand e acelasi motiv pentru care baietii vor sa fie cu fete - curiozitatea si nevoia de a fi in rand cu ceiallti, ca li se pare ceva urgent sa demonstreze ca au pereche, pentru ca ii vad pe altii bucurandu-se impreuna. Pare o normalitate, dar e cam nesanatoasa facuta prea devreme.

Relatiile create prea devreme pot creea traume, prin urmare piedici si mai mari pentru relatii ulterioare. Iar la o varsta adolescentina gandim mai mult din impulsuri si fara prea mult rationament, deci nu stim ce alegem, de aceea vezi foarte des fete divortate cu copii deja la o varsta la care se zice ca baietii abia se maturizeaza.

Nu zice nimeni ca trebuie asteptat pana la 30 de ani pentru a avea o relatie - poti avea relatii de colegialitate, de prietenie, de job ( daca imi intelegeti ironia ) si, bineinteles, relatii mai adanci sentimental, dar daca incerci sa construiesti o relatie prea devreme, cand mintea ta inca nu stie sa gandeasca si la rece, cand nu e dezsvoltata sa faca analiza, vei alege iluzii.

E riscul lor ca se ataseaza de cineva, e problema lor, nu a ta. A ta poate fi daca nu comunici cu cei din jurul tau: colege, vecini, prieteni din cercul ala creat/ largit, indiferent ce vor! O sa fii foarte surprins, dar adevaratele relatii apar de unde te astpti mai putin si nu cu artificii.

Fii deschis, ai grija si cu cine te solidarizezi si incearca sa gandesti pozitiv, avand incredere in tine! Incearca-ti limitele de timiditate si daca ai problemele, "trateaza-le"! Daca ti se spune ca esti complex sau ibservi asta, vezi ce poti ajusta pentru a fi mai usor inteles/ acceptat si ce tine poate doar de ei si tu pur si simplu chiar nu trebuie sa schimbi (poate doar sa cauti alte persoane, cu care sa te intelegi).

Incearca sa intelegi gandirea celorlalti cand apar neintelegeri ( toti suntem diferiti, nu gandim la fel si lucruri spuse de cineva pot fi interpretate diferit de alte persoane) si incearca sa gandesti din punctul lor de vedere. Exercitiul te va face sa fii mai apropiat de anumite persoane si sa intelegi mai usor / sa te aproprii de altii.

| RAY a răspuns:

Eu din ce am observat mereu băieți nu se uita la fizicul lor când abordează o fata dar au pretenții mari fizice, fizicul contează foarte mult, dacă nu e atrasa de tine zero șanse cum nici tu nu ai da vreo șansă la una urata, legat de băieți cuminți au un caracter infect deși la suprafața se dau sfinți

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce aproximativ toate fetele în ziua de astăzi sunt cu băieți? Aproximativ. Dar dacă e cu el, de ce nu încerci să o cucerești de la el pentru tine?

| Hammurabi a răspuns:

Aspectul fizic poate fi compensat într-o mare parte cu inteligența.
Dar dacă nu prea ai nici una din ele, e greu... foarte greu.

| SuperFata a răspuns:

Ce e e pentru tine, nu ți- l va lua nimeni. Ideea este ca fiecare e liber sa aleagă cu cine sa aibă o relație și cele ce nu au, nu sunt obligate sa își facă relații. Îți va veni și ție vremea sa ai o relație, totul la timpul lui. Ideea este ca tu sa ai un caracter frumos, sa fii educat, sa cucerești cu inteligenta și sa știi ca vei avea și tu pe cineva.
Totul este sa nu disperi și sa nu te mai gândești ca la tine nu se uita fetele. Cea care va fi sa fie a ta, te va observa din alte zeci de opțiuni.
Fruntea sus și succes!

| YeeeeRoooock a răspuns:

Vreau un iphone

| SamsungElectronics explică (pentru YeeeeRoooock):

Pai dacă ai bani poți să îți cumperi liniștit.

| Mariaflorea1874566 a răspuns:

Ehhh să-ți spun cum stă treaba cu fetele care nu vor iubit, fie nu au trecut peste relația cu fostul, fie vor o pauză.