| eddyeddy5 a întrebat:

Neata TPU! Dau FUNDA! Am visat ca am intretinut relatii sexuale cu verisoara mea. laughing Stiu, suna ciudat. Dar ce inseamna? Sau ce inseamna cand visez ca fac sex. Mersi.

6 răspunsuri:
| Cosmiinna a răspuns:

Inseamna ca hormonii tai iti joaca subconstientul, ce-ar fi sa scapi de ei?

| DanAmarandei a răspuns:

Chiar daca suntem cele mai cool animale din padure, locuim in cutii de beton incalzite, vanam la supermarket si ne deplasam in niste cutii mari de tabla, si avem cam cea mai mare si complicata turma, tot animale suntem. Prin urmare, instinctul nostru de a ne reproduce este mai puternic decat educatia, decat dogmele si principiile etice. Cu atat mai mult in adolescenta, instintctele sexuale sunt foarte intense si transpar in inconstient. In psihologie, exista si un complex (Oedip la baieti si Electra la fete), care defineste atractia copilului fata de parintele de sex opus. Acest complex este de regula depasit in jurul varstei de 4 ani. Prin urmare, stai linistit, nu este chiar asa ciudat!

| Doηηa a răspuns:

Înseamnă că te gândești prea mult la sex.winking

| alexandru_4652 a răspuns:

Visele erotice, sunt fantezii ale subcontstientului nostru, oricum in vise, senzatia este mult mai placuta, concentraca ca sexul din viata reala

| eddyeddy5 explică:

@BiaSprs : Chiar in ultima saptamana nu m-am gandit deloc la sex;
@CosmynnaCinncinatti : Asta insemnand?

| Capsuniq a răspuns:

( sunt cls a Xa si am invatat semnificati visului)
Visul: ascunde marile fantezii ale noastre pe care nici macar noi nu le stim. Subconstientul tau lucreaza si ai bucurii la verioara ta:p)
si eu am visat aseara ca mi-a dat o tocilara limbutse ce dracurolling on the floor)