| eliza_5786 a întrebat:

Neata tuturor! Aceasa intrebare este oarecum pentru cei care mi-au raspuns si ieri dar si pentru ceilalti. Deci sa fac un mic rezumat ca sa intelegeti mai bine. Sunt cu prietenul meu de 4 ani si sa zicem ca de 1 luna incoace a mai intervenit si a 3 persoana(un amic pe care il cunosc de 3 ani), pentru ca lucrurile nu mai mergeau asa de bine intre noi. Ei bine, vazand ca nu mai merge celalalt baiat s-a apropiat putin cate putin in speranza ca ma cucereste si ca o sa ma despart de actualul. Si sa zicem ca a reusit oarecum, pentru ca incet incet au scapat cateva saruturi, apoi mangaieri si la final sex.
Ei bine multi dintre voi m-au sfatuit sa-i spun iubitului meu despre toate astea, si asa am si facut. I-am spus tot si am fost pregatita sa suport toate consecintele. Dupa mai multe ore de discutat, am ajuns la concluzia ca cel de 4 ani ma iubea enorm(si ma iubeste) si ar fi facut orice pantru mine. Asta se vedea din gesturile lui, tremura cand i-am spus adevarul. A fost oarecum socat pentru ca nu se astepta la asa ceva din partea mea. El a spus ca este dispus sa ma ierte pentru cele intamplate doar daca nu o sa mai vorbesc cu celalalt(nici pe mess, nici la telefon, nici fata in fata); deci sa nu ne mai vedem niciodata. cu celalalt inca n-am apucat sa vorbesc, n-am apucat sa-i spun nimic inca.nu stiu reactia lui(tinand cont ca el ma place ff mult, dupa spusele lui). Nu stiu ce o sa se intample pentru ca a aceptat prea usor sa ma ierte si sa o luam de la capat. poate imi pregateste ceva "razbunator". Si a mai spus ca vrea sa se intalneasca si cu celalalt, vrea sa-i vorbeasca; ei bine chestia asta nu-mi prea place(pentru ca n-as vrea sa se lase cu bataie). Nu stiu ce sa-i spun ca sa nu se vada cu celalalt.Sunt inca prinsa la mijloc intre cei 2, si n-as vrea sa-l pierd pe cel de 4 ani dar n-as vrea nici sa nu ma mai vad cu celalalt, macar in calitate de amici...

Răspuns Câştigător
| AlexDK a răspuns:

Pai poate ca el tea iertat pentru ca tine foarte mult la tine si nu ar vrea sa te piarda, chiar daca tu l-ai inselat el inca mai tine la tine, si de ce crezi ca ar vrea sa se razbune pe tine? de ce pur si simplu nu crezi ca tea iertat pentru ca te iubeste si vrea sa fie alaturi de tine?

Si in mare parte ar fi vina ta, nu ar fi trebuit sa il inseli cu alt tiphappymai ales daca tineai si tu macar putin la el...

Mai bine ramai cu cel de 4ani pentru ca sti ca te iubeste si tine la tine, decat cu cel de 3(care poate vroia doar sex cu tine si dupa oricum sa iti dea papuci...)

Si daca ti cu adevarat la cel cu care esti de 4 ani, asta e, numai vb un timp cu cel de 3 ani si il ignori un timp(cateva luni)pana isi revine ambi prieteni.

Sfatul meu stai langa cel care te iubeste(nu langa cel care vrea doar sex cu tine)

Succes:*!

10 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Ai gresit foarte mult, insa eu personal te apreciez ca i-ai spus adevarul iubitului tau!
Daca iti doresti sa va pastrati relatia, eu zic sa renunti la amicul tau, altfel s-ar putea sa ii pierzi pe amandoi!

| Alex0194 a răspuns:

Parerea mea:

Este bine ca i-ai spus adevarul si nu l-a aflat de la altcineva. Daca zici ca te iubeste si ca te poate ierta eu cred ca tine foarte mult la tine si tocmai de aceea a zis ca te iarta. El are incredere in tine dar din cate zici, tu nu mai ai incredere in el. Poate ca era mai bine sa vorbesti cu el cand ai vazut ca incepe sa se raceasca relatia... poate ca avea ceva probleme. Oricum eu zic sa ramai cu cel de 4 ani ca te iubeste si nu cred ca se va razbuna ca el te iubeste sincer nu ca cel care vroia sex. Incearca sa fi alaturi de el in continuare, iubeste-l si arata-i ca-l iubesti daca il mai iubesti. Numai bine si pe viitor ai mare grija cum reactionezi la avansurile altora.

| paramore a răspuns:

Ai facut foarte bine ca i-ai spus, eu nu cred ca vrea sa se razbune, ci pur si simplu nu vrea sa te piarda.si lasa-l sa se duca sa vb cu ala, sa rezolve ei treaba ca intre baieti

| Cjay a răspuns:

Dc ziceti ma ca a facut o greseala daca afla dupa actualu? a?
Pai ce dracu jur eu il rupeam pe ala care ar fi facut-o cu tine mai ales daca am fii fost impreuna de 4 ani sh app te bateam sh pe tinelaughing
zau deci nu ai cum sa faci asa ceva.

| Cjay a răspuns:

Daca tot voiai sa o faci dc nu ai facut-o cu prt tau. cel cu care st de 4 ani?

| lorycykcl a răspuns:

Eu ti-am spus ca nu mi-ar placea sa stiu ca am fost inselata. S-a complicat situatia. Nu cred ca vei scapa fara reprosori din partea actualului, asta cred ca te-ai prins si tu (ai gresit), dar cat de dispusa esti sa arunci o relatie de 4 ani mai ales acum dupa ce ai aflat ca ar fi in stare sa renunte la pretiosul orgoliu pentru tine (nu orice baiat face asta). Gandeste-te bine si repejor pana nu se complica si mai tare lucrurile. Daca te hotarasti sa ramai cu actualul ar fi mai bine sa nu te vezi o perioada cu celalalt, nici macar in calitate de amici, pentru ca dai de banuit si o sa-l pui pe jar pe actualul. Aaa... dupa faza asta actualul o sa doarma ca iepurele (orice miscare o va simti) si o sa fie ca leul pentru ca tu esti a lui (cel putin asa s-ar comporta un tip normal care a fost cat pe ce sa te piarda). Sper ca te-am ajutat macar un pic

| Pain a răspuns:

Pai fa mai bine cum ti-a zis actualu, asa e cel mai bine, si nu te iarta ca sa se razbune, ci doar nu vrea sa te piarda pe tine si pe cei 4 ani petrecuti cu tine, si cu celalalt spune-i ca veti fii doar amici si ca nu veti mai avea ce discuta. poate merge.Bft.Dai fundita?

| DeniAli14 a răspuns:

Pai asa cum i-ai zis de problema ta si de tot ce ai facut cu cel de-al doilea baiat, asa zi si acum ca nu vrei ca cei doi sa se intalneasca, iar tu promite-i ca nu te vei mai intalni cu el ca iubit si iubita! Spune-i ca vrei sa fi doar amica cu el si nimic altceva. Nu stiu daca te-ai gandit dar unui baiat ii este tare greu sa ierte atunci cand stie ca iubita lui s-a culcat cu altul, iar prietenul tau inseamna ca te iubeste enorm de mult si tine enorm la tine daca tea putut ierta dupa tot ce ai facut. Fal si tu multumit si iubestel si tu si incearca sa uiti cumva de fostul prieten si explica-i si lui cum sta treaba. Totusi prietenul tau nu statea de fraier 4 ani cu tine, inseamna ca el chiar te iubeste si nu orice baiat iarta lucrurile astea. Poate baiatul pe care il cunosti de 3 ani vrea doar o aventura cu tine si vorbeste asa tandru. Poate are un "plan" sa va desparta pe voi doi. Baietii care incearca sa desparta un cuplu nu poti avea maxima incredere in ei. Asa ca sfatul meu e sa ramai cu actualul prieten iar pe celalalt baiat sa il lasi in pace si sa il consideri un simplu amic. Ati putea sa va intalniti toti 3 la un suc si sa discutati frumos fara sa ridicati tonu sau sa va certati, sa lamuriti problema ca niste oameni civilizati! Sper ca ti-a fost de folos sfatul meu big hug

Bye, bye si griji ce faci>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca baiat, e normal sa incerce.chiar daca aveai o relatie de lunga durata.vina este doar a ta, pentru ca nu i-ai rezistat, ba chiar te-ai si culcat cu el.nici tu nu sti ce vrei. ori cel pe care il iubesti, ori amicul... iar daca vei tine legatura cu amicul, sigur o sa te culci cu el si a 2 oara

| angelwithoutwingstofly a răspuns:

Parerea mea e ca ai facut o mare greseala ca i-ai spus actualului ce a fost intre tine si celalalt tip. poate nu-ti pregateste o "razbunare", dar iti va reprosa de cate ori va avea ocazia! nu vreau sa te descurajez, dar nu te asteapta o perioada usoara...asa ca multa bafta in continuare!