| elly_1415 a întrebat:

Cu o luna mai devreme m-am indragostit de un baiat. Vorbeam mult cu el la telefon.Intr-o zii m-a intrebat daca ii dau numarul de telefon a unei prietene de-a mea, iar eu i l-am dat.Inainte de Craciun prietena mea l-a chemat la ea sa se intalneasca si el s-a dus.Eu trebuia sa ma duc la verisoara mea.Cand am intrat in scara ei i-am vazut pe ei sarutandu-se.Am ramas socata si i-am spus prietenei mele ce cauta cu el in scara, iar i-a mi-a zis ca nimica. El nici scuze nu mi-a zis pentru cele intamplate...Acum vreau sa ma despart de el si nu stiu cum.Eu as vrea sa o pun pe o colega de-a mea sa ii zica la telefon ca eu il insel... Voi ce credeti ca ar trebui sa ii spun?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Sunt la fel de derutata ca luchass (si nu inteleg de ce doar noi. Ceilalti cred ca a vorbi la telefon sau a fi indragostit de cineva inseamna o relatie?!). Voi erati impreuna sau tu il iubeai si vorbeati mult la telefon? Daca erati impreuna, cred ca i-ai dat cam repede numarul de telefon al prietenei, iar prietena ta sucks ca iti saruta iubitul; daca nu erati impreuna, da-ti doua palme si repeta in fata oglinzii de 50 de ori: nu o sa imi mai imaginez relatii/nu o sa imi mai imaginez relatii/nu o sa imi mai imaginez relatii etc. Oricare ar fi fost cazul (ca ati fost sau nu impreuna), cred ca nu rezolvi nimic daca aranjezi sa afle ca il inseli. Avand in vedere ca a facut rost de numarul ei de la tine (deci nu s-a ascuns), apoi nu a parut socat la istericalele tale din scara blocului cand i-ai vazut sarutandu-se, cred ca i se rupe daca iesi sau nu cu altcineva. Nu iti pierde adolescenta visand la cai verzi pe pereti, in timp ce caii isi vad de viata lor si nici nu stiu (sau nu le pasa) ca iti acapareaza visele.

10 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Param-pam-pamwhistlingsi asa se ivesc certurilehappy; uite, eu zic sa discuti tu cu elhappy si sa-i zici, pur si simplu ca ai ajuns la concluzia ca el nu e pentru tinehappy...si nu "pacalind", punand si pe altcineva sa comploteze la "razbunarea" tatongue; ca nu se stie niciodatahappy cand veti deveni din nou "prieteni", iar prin "x"de comunicari iti va reaminti ca, la "timpul precedent", nu ai fost dreapta,,, e vb. de respect; asadar fii tuwinking, lasa copilariile, atata tothappy.
Bafta!

| Victoria a răspuns:

In locul tau i-as fi dat o palma in momentul in care l-as fi vazut sarutandu-se cu alta si m-as fi despartit de el imediat. Tu trebuie sa ii spui ca vrei sa va intalniti urgent si sa ii spui ca vrei sa rupi relatia cu el. Cel mai bine e ca toate acestea sa se petreaca fata in fata. Daca pui o colega, dai dovada de lasitate. Infrunta situatia!

| ShineMe a răspuns:

Ar trebui sa ii spui in fata "ma boule de ce?" ca altfel nu poti sa le spui acestui fel de baieti.Degeaba ii spui ca il inseli.Lui nu o sa ii pese.Parerea mea.Mai bine despartete de el de fata cu toata lumea daca intr-adevar vrei sa il faci de ras.Succes.Astept o postare cu rezultatul te rog

| teiubesc_5807 a răspuns:

Eu sunt prietena ei.care s-a sarutat cu acel baiat dar elly ai uitat sa specifici ca tu stiai de planul nostru si ai fost de acord sa ii dam intalnire totul ca mergeai al verisoara era o inscenare sa te convingi iti zisesem ca nu e de tine nu m-ai crezut si ti-am demonstrat, dar stai ca o sa ne sarutam sa il prinzi si apoi dupa ce ne-ai surprins stii ca el vroia sa ne mai intalnim. dar ma rog asta e te-ai indoit de me si l-ai crezut pe el

| unicka a răspuns:

Simplu : ignora-l si va vedea ce a pierdut

| ChibiRose a răspuns:

Ca il inseli? Asa te injosesti singura in fata lui, mai bine nu-l baga in seama si cand iti vorbeste intoarce spatele ca si cum nu ar exista.

| chivas21 a răspuns:

Mai devreme cu o luna te-ai indragostit! Toata lumea se indragostes`te de la o zi la alta, una-doua hop si dragostea! Voi nu stiti sa abordati o relatie, nu stiti sa o faceti sa dureze sau sa fie scurta, nici macar nu cunoasteti ce specimene aveti langa voi! Cum i-ai facut cu ochiu lu` una, se si indragosteste de tine, dar nici nu te cunoaste! laughing Ce`ai puteai sa-i zici daca l`ai prins sarutandu`se cu o amica de`a ta? Nu inteleg de ce ma lovesc numai de intrebari de genu asta! of. laughing)

| Anonim_5535 a răspuns:

"Voi ce credeti ca ar trebui sa ii spun?"
Raspuns NU...
De ce?
Finca nu tu tra sa fi proasta... scuze daca o iei ca o jicnire...
Lasal sa se uie ca un prost la tine...
Cand vede ca nu-l saluti,
Nu il bagi in seama,
Nu te uiti la el...,
Sau pur si simplu
Procedeaza cum crezi tu ca e mai bine in momentul ACESTA? ACELA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai că am pierdut ideea. Păi mă, voi erați împreună? N-ai zis niciunde asta. Că vorbeați la telefon (ce dracu de relație e aia?) nu înseamnă că erați împreună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar cred totusi mai bine ar fi sai spui tu singura
ca daca o sai spuna prietena ta el mai multe probleme o sa inceapa