| Luori a întrebat:

Neata tuturor, sau Hristos a Inviat :** Problemuta mea este :

sunt impreuna cu un baiat de aproximativ 3 saptamani, dar ne placem de vreo 4 luni. Au fost si sunt clipe cand gandul imi sta numai la el deci pot spune ca simt ceva pentru el. El mi-a spus ca ma iubeste, si la inceput a incercat sa mi`o demonstreze. Parintii lui au venit de o saptamana acasa [din strainatate ] si tot "trag " de el sa stea mai mult cu ei. El peste 3 luni pleaca de tot in strainatate. Prietenii lui mereu vor sa stea cu el acum cat mai apuca, parintii la fel cat sunt in Rromania. De aceea simt ca nu mai are timp deloc de mine, nu stiu daca este in stare sa aiba o relatie asa cum trebuie. Timp de 3 zile ne-am vazut nici 5 minute. Ma intalnesc cu el si peste 3 secunde ii suna telefonul; parintii il cheama iar el " nu mai poate " face nimic. Cand apucam sa stam mai mult impreuna ii suna telefonul din 5 in 5 minute : prietenii!
i-am spus acum cateva zile ca simt ca nu mai are timp de mine, pentru ca am vrut sa fiu sincera cu el si sa ii spun mereu ce simt. El "cica" thinking s`a simtit prost, il cred; si am renuntat, i-am spus ca este pentru prima si ultima oara cand ii spun asta deoarece nu mai vreau sa ii fac si eu probleme pe cap. Il inteleg, dar in ultimul timp este prea de tot sad Prietenii, familia, dar cu mine cum ramane? Nu da nici un semn ore intregi rolling eyes, ca stare la mine mai intai imi fac griji pentru el, apoi sunt suparata apoi trec sa imi fac nervi straight faceImi vin idei in cap, ca ma ia drept proasta straight face Ex : ieri nu ne-am vazut, azi cand sa ne vedem i`a sunat telefonul, dupa 4 minute a plecat, abia l`am vazut straight face, maine ar fi trebuit sa mergem la un gratar dar nu mai vine el pentru ca vrea sa mearga cu prietenii la "piscina", iar joi o sa aiba un majorat straight face Deci cam totul este dus...

Eu ce ar trebui sa fac? De la inceput mi-am propus sa stam impreuna pana pleaca el de tot...sigh Cred ca nu pretuieste ce are rolling eyes

Sfaturi, pareri cu ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Parintele a răspuns:

Lasa-l cu prietenii si familia. Se pare ca esti pe locul 3 sau nici ala. Oricum el pleaca si ramai ca fraiera pe aici sa stai cu gandul la el.

4 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Spune-i sa stea si cu tine si cu prietenii
macar asa mai castigati timp
si pune l si pe el in locul taw
sau cand vrea sa va vedeti zii ca nu poti
numai fi asa ca te va carede disperata
daca el n are nevoie de tine u dc ai avea?

| iuliaoprea a răspuns:

Lasa-l cu prietenii lui. Oricum pleaca, nu are rost sa te mai complici. Sunt altii care te asteaptawinking. Poti sa ii spui: stai linistit cu prietenii tai si eu cu ai mei. Cand o sa am timp, poate ne vedem! Si bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa omul in pace. el cum te lasa pe tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum ma intrebam si eu zilele astea: Iubirea e facuta pentru aduce bucurie sau pentru a crea suferinta?
Eu zic sa iti vezi de viata ta, lasa-l sa stea cu prietenii si familia.
Renunta la el inainte de a te atasa mai mult de el, vei suferi mai mult.
Uneori iubirea e oarba, sfatul meu: deschide ochii si fa asa cum te sfatuim noi, suntem impartiali, obiectivi.
Succes!