| motherfuckerstyle a întrebat:

NELAMURIRE! Acum o ora vad un status pe facebook gen " Doar o fata din zece se indragosteste de sufletul unui baiat "'Foarte profund nu am ce zice,presupun ca s-a gandit destul de mult inainte sa-l caute pe google,comentarii peste comentarii la postare ca femeile sunt c****, materialiste etc;

Acum nelamurirea mea :mai exista vreun baiat cu suflet frumos?

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Exista.
Daca nu i-a fost sufletul calcat in picioare sau schilodit de mofturile reci ale vreunei fete,sa fii sigura ca orice baiat are sufletul enorm.
Baietii sunt generosi,oamenii sunt generosi, trebuie doar sa stii sa-i privesti. In suflet, nu in ochi si nu partea superficiala, nu masca, ci esenta.

| ZambetulNebuniei a răspuns:

" Doar o fata din zece se indragosteste de sufletul unui baiat ''
"Acum nelamurirea mea :mai exista vreun baiat cu suflet frumos?"

Daca pun un semn de egal intre ce a scris el pe fb si ce ai intrebat tu, nu e mare diferenta.

Tipul posibil sa fii fost ranit si de acolo si acel status. (zic si eu)

Revenind.

Sunt multi baieti care au sufletul frumos.

Personal, consider hilar faptul ca fiecare sex crede despre celalalt ca s-a degradat. (da, baietii e niste porci nesimtiti si fetele e curve materialiste si romana ma bate. Eu glumesc, nu am intentia de a jigni pe nimeni...doar pe mine)
Oricum, vei da de tipi care au sufletul "frumos". Mai exista si tipi cu acel suflet angelic (ceva de genu), dar care au suferit si din cauza asta au devenit si ei ceva mai "rai". Exista nesimtiti in interiorul carora se ascund tipi foarte ok.

Daca vei cauta, vei gasi.

Totusi, explica-mi si mie ce intelegi prin "suflet frumos". (sunt curios)

| motherfuckerstyle explică (pentru ZambetulNebuniei):

Nu am inspiratie la ora asta dar o sa-ti dau un exemplu.
Baiatul acela care atunci cand este refuzat de o fata-frumos, elegant - accepta lucrul asta si nu incepe in fata prietenilor,, Oricum era o mare curva, oricum voiam doar sa o ***, si asa nu era prea frumoasa''

| ZambetulNebuniei a răspuns (pentru motherfuckerstyle):

Sincer, asta tine de buna crestere. thinking
Majoritatea s-ar "oftica" datorita respingerii, dar foarte multi ar trece mai departe fara alte complicatii.

| HueyFreeman a răspuns:

Im12andthisisdeep.

| Mussette a răspuns:

Exiata. si eu cred ca-s una din alea 10. happy
Desi nu postez astfel de comentarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presupun ca esti fata. Ei bine, poate mai sunt si baieti diferiti, altfel de cat cei cu care este obisnuita generatia noastra. Dar asta inseamna rabdare. Rabdare ca sa ii cauti si sa ii gasesti. Cateodata vin singuri, dar fetele sunt prea absorbite de frumusetea si tupeul jegos al unora ca sa ii observe.

| Voidwithin a răspuns:

Problema e ca femeile considera astfel de baieti pampalai asa ca noi trebuie sa ne adaptam cerintelor.

| sirD a răspuns:

Buna, aicea sunt

| motherfuckerstyle explică (pentru sirD):

Ce te face sa crezi ca esti un baiat care merita iubit?^_^

| sirD a răspuns (pentru motherfuckerstyle):

Parca nu de asta vorbeam, nu am sustinut ca merit iubit

| Floricikmov a răspuns:

Baieti cu suflet frumos nu cred ca mai sunt sunt pe cale de disparitie (parerea mea). Multi iubesc doar din interes si doar pentru a obtine ceva si dupa aceea te lasa cu ochii in soare. Foarte rar am vazut baieti care sa planga pentru o fata. Fetele can iubesc foarte mult o persoana si o pierd, plang ssi sufera foarte mult dupa despartire si asa iti dai seama ca la iubit, dar baietii nu nici macar nu ii intereseaza dupa despartire de aceea persoana. Nu toti dar majoritatea asa fac.

| alex71yonutz a răspuns:

Exista,si chiar foarte multi, numai ca fetele din ziua de azi umbla numai dupa baieti care isi bat joc de ele.Sti vorba aia: "Il iubesti pe cel ce te face sa suferi si il ignori pe cel ce te iubeste". Ganditi-va bine fetelor cu cine vrei sa stati

| motherfuckerstyle explică (pentru alex71yonutz):

Unde naibii sunt? sincer am intalnit asemenea baieti insa nu erau ce pareau a fi.

| alex71yonutz a răspuns (pentru motherfuckerstyle):

Sunt destui, numai ca, datorita unor fete care isi bat joc de ei, se schimba si ei la randul lor.Si in ziua de azi, majoritatea fetelor le plac tipi mai nesimtiti si bineinteles cu multdoritele patratele, iar cei cuminti care ar face orice pentru persoana de alaturi sunt considerati pampalai sau fatalai. Dupa se mai mira de ce acei baieti asa-zisi buni le fac sa sufere.Si mai era o vorba:"Decat un nesimtit frumos, mai bine unul dragut si educat".

| AnonymuSest a răspuns:

Sunt genu' de persoana, care nu plange din orice ***, dar cand prietena mea s-a intalnit cu altu, pur si simplu mi-au dat lacrimile si m-am gandit ca nu mai are rost sa traiesc.
La ea am tinut cel mai mult, dar m-a luat drept fraier, acum sufar, dar astept ziua cand sa o vad c**** ca altceva nu mai poate fi...