| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu știu cum să încep, am 20 de ani împlinesc 21 in 4 luni. Ideea e că vreau să îmi incep viața sexuala dar mie frică, deoarece consider ca am nevoie de o persoană de încredere pentru a face acest pas nu neapărat de o relație. Doar să imi transmită încredere persoana respectivă. Încă nu am găsit-o si mă tem că voi rămâne singură. Toate prietenele mele și-au început viața sexuală, și îmi tot dau detalii, că vai ce bine e, că vai ce bine mă simt, că o sa văd eu când o să mi se întâmple și mie etc. Cred că m-a dezamăgit și faptul că de câte ori îmi plăcea de cineva, sau aveam un crush pe cineva acea persoană nu simțea la fel. Și vă dați seama că nu o sa mă culc cu cineva care nu îmi provoacă nimic. Nu o să o fac de dragul de a face. Deci, ce am de făcut? Să aștept până la adânci bătrâneți? Am o foarte mare dilemă.

41 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa ai rabdare ca vei gasi o persoana de care vei fi atrasa fizic si el de tine, posibilitatea e mare, parerea mea, acei baieti care te-au atras cum aratau?

| pixxie93 a răspuns (pentru RAY):

Păi arătau bine, nu mă uit după figuranți deci sunt persoane normale. Ultimul de care îmi place acum este rudă cu prietenul mamei mele. Ne am văzut de 3 ori, dar nu cred că are o impresie foarte bună despre mine laughing Pentru că ultima dată când ne-am văzut eu ma îmbătasem..si am avut așa puțin contact fizic dar nu ceva prea grav. Doar ne am îmbrățișat și el ma mângâiat pe spate. Vreo 15 min cred ca a durat asta. Zilele următoare eu i am vorbit pe Facebook dar a fost cam sec, nu știu poate chiar nu îl interesez. O să se împlinească anul luna asta de la cele întâmplate. E o incurcatura foarte ciudată de sentimente în capul meu. Incerc dracu' să fiu rațională dar nu îmi iese.

| RAY a răspuns (pentru pixxie93):

Dar tu cum arati?

| pixxie93 a răspuns (pentru RAY):

Sunt micuță de statură, am 56 de kg. Eu cred ca arăt normal. Adică nici bine nici rău. Se poate și mai bine, asta e adevărat

| RAY a răspuns (pentru pixxie93):

Baieti frumosi vor fete frumoase

| Selysium98 a răspuns (pentru RAY):

Scuza-mi limbajul dar esti batut in cap. Ti-am mai repetat ca depinde de gusturile fiecaruia.

| RAY a răspuns (pentru Selysium98):

Zimi si mie cati urati vezi cu frumoase sau invers, ai grja la limbaj ca nu am facut gradinita impreuna

| pixxie93 a răspuns (pentru RAY):

Eu am cunosc, dar depinde cum se văd ei reciproc. Ce e urât pentru mine, poate fi frumos pentru alții.

| RAY a răspuns (pentru pixxie93):

Si eu el bogat ea saraca, hai sa fim.seriosi faza cu frmusetea e in ochii celui care o priveste e minciuna de asta exista fete populare si baieti populari cei frumos e frumos

| pixxie93 a răspuns (pentru RAY):

Pe mine fazele astea cu, el e bogat ea săracă sau invers ma enervează foarte tare. Există lume pe interes, da și încă câtă. Cască ochii mai bine și caută o fată independentă, sunt o grămadă, care muncesc cinstit și nu au nevoie de cașcaval ca să fie cu cineva.

| RAY a răspuns (pentru pixxie93):

Ce am scris eu ce ai inteles tu, eu am scris ca aspectul fizic este prima impresie si ca da degeaba ai banii daca esti urat si ca un om urat e urat pentru toata lumea, nu exista om frumos care e urat pentru uni

| pixxie93 a răspuns (pentru RAY):

Aspectul fizic contează, așa este. Nu există om urât. Există oameni delăsători care nu se ingrijesc. Aici intervine și lenea. Nu există om urât pentru toată lumea, poți fi urât pentru mine și frumos pentru prietena mea. Gusturile nu se discută. Și nu cred că ești urât, doar ca ți s-a spus atât de des încât ai început sa crezi asta. Cere ajutorul unui psiholog dacă vezi că nu poți ieși la liman.

| RAY a răspuns (pentru pixxie93):

E nu exista pe naiba, exista si inca multi, lasa vrajeala asta, vrajeala un om frumos nu e urat pentru cineva http://media.feminis.ro/media/image/200910/w610/4ad2fe1f7dd18_21039.jpg barbatul asta pentru cine e urat? facem un sondaj aici pe TPU sa vedem? asta pentru cine e frumos? http://www.jurnalul24.ro/wp-content/uploads/2016/12/barbat-urat-imagine.jpg
http://www.jurnalul24.ro/......e-urat.jpg

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Ala primul e doar un tip normal care are grija de el. Atat. Sunt multi frumusei care la 30 de ani au un burdihan cat China, dintii cariati, duhnesc ca o hazna le atarna parul din nas si se imbraca prost. Dar asta doar ca nu au grija de ei. La fel e si la femei.

Uratu ala, al doilea, are o problema pe care o gasesti la 1/10000 sau mai rar. Adica genul asta de uratenie nu e unul comun.
Cum am zis mai sus, felul comun de uratenie e dat de propria indolenta.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Deci si tu spui ca sufletul conteaza iar fetele prefera baieti urati iar cei frumosi plang pe margine, era un exemplu atat, cine e urat e vazut de multa lume ca fiind urat si cine e vazut ca fiind frumos e vazut de majoritatea ca fiind frumos

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Lasa-l dracului de suflet, ne disperi cu el!
Ideea e ca unul uratel care se ingrijeste, invata sa se poarte, sa se imbrace, sa aiba o conversatie in functie de fata/femeia cu care vorbeste, are TOATE sansele sa aiba relatii de diverse tipuri cu multe femei. Dar daca mergi pe principiul "sunt urat, nu am ce face", ce sanse sa mai ai?!?

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Daca prima impresie a unui om este aspectul fizic iar fizicul acelei persoane te respinge ce sa mai vorbesti cu el? o fata nu va avea interes pentru un baiat urat in scimb va avea fata de un barbat frumos, de asta exista zona prieteniei baieti cu super carcater nu atrag sexul opus

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Dar tu esti fata sau baiat?

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Eu nu, dar sunt cazuri mai rele care tot s-au descurcat, asa ca...
http://unica.md/topuri/top-10-cele-mai-ciudate-cupluri-din-lume/

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Barbat, dar ce importanta are?

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Esti comic/comica, prezinti niste cazuri rare de parca ar fi la ordinea zilei, eu vorbesc de majoritatea nu de minoritati

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Are sa stiu, fetele intr-un final sunt mai sincere ca barbati

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

Deci ala cu urechile alea mari de l-ai dat exemplu inseamna majoritatea?!?

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Nu,dar persoana respectiva e urata pentru majoritatea, prima impresie este aspectul fizic doar nu o sa stai cu cineva care te degusta fizic, pana la urma pe ce subiect ne contrazicem?

| Holiday a răspuns (pentru RAY):

"baieti cu super carcater nu atrag sexul opus"

De multe ori sub expresia asta, desi suna frumos, inseamna doar niste persoane complexate, timide, fara initiativa. Si ti-am mai spus si alta data, fetele/femeile nu asta isi doresc. Si pe buna dreptate.

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Nu conteaza ce isi doresc conteaza ce le atrage

| pixxie93 a răspuns (pentru RAY):

Ba nu e vrăjeală deloc. Gusturile sunt subiective! Pozele alea sunt 1/1000 Probabilitatea ca o femeie să fie atrasă de un asemenea bărbat e mică dar există. Lasă vrăjeală tu, dacă ți-au zis 5 din toată populația României când ți-au văzut poza că ești mai puțin frumos. Asta nu înseamnă că o să ți se spună toată viața.

| RAY a răspuns (pentru pixxie93):

Mi-au spus mai multe in fine, ce crezi ca va aparea daca stai cu cineva fata de care nu ai simtit atractie fizica prima oara? https://www.youtube.com/watch?v=vrn-bNTz4Hw

| pixxie93 a răspuns (pentru RAY):

Frate deja devin curioasă trimite mi o poză cu tine, să văd și eu. Nu avem cum sa avem toți aceiași părere. De tot spui ca mai multe ți -au zis că doamne ești mai puțin frumos. Promit să fiu sinceră, de fapt mereu sunt.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Holiday):

Tu ai recitit ce ai redactat?

| mihai69 a răspuns:

Îți dau un sfat părintesc (aș îndrăzni să-i spun): pune mâna și începi să te autosatisfaci. Vei avea mai multe beneficii, dintre care o să îți enumăr pe cele mai importante: e cea mai bună metodă de a-ți descoperi corpul și cum să faci să ajungi la orgasm; scapi de tensiunea sexuală acumulată (care te face să dorești să începi viața sexuală); nu ai probleme de suflet, nici gravidă sau bolnavă nu poți deveni prin asta etc.
Iar dacă te rezumi la masarea vulvei și a clitorisului (care e oricum izvorul celei mai mari plăceri, nici nu riști ca vreun idiot, ulterior, să nu mai creadă că nu ai fi virgină doar pentru că ai băgat și tu un degețel pe acolo...
Cu timpul, o să dai și peste omul ce-ți va fi potrivit să faci pasul decisiv. Doar că atunci chiar vei fi pregătită.

| OldSoul a răspuns:

Eh, ai asteptat 21 de ani, mai asteapta putin si aia e, daca nu intalnesti tipul mult asteptat, mai scazi din cerinte si te multumesti cu ce gasesti.
Garantez eu ca nu esti nici prima si nici ultima persoana in aceasta situatiewinking

| Alex99999999 a răspuns:

Nu te a *** nimeni pana la 14 ani? nu cred.

| pixxie93 a răspuns (pentru Alex99999999):

Nu am de ce să te conving de nimic, vrei să crezi de bine. Dacă nu nu. happy Dar spun adevărul.

| Alex99999999 a răspuns:

Hdhddh

| VasileCacanei a răspuns:

Nu trebuie sa stai sa astepti o vesnicie, asa cum crezi tu. toata ideea este sa simti o atractie catre persoana respectiva, dar nu trebuie nici sa stai sa il 'studiezi' prea mult... ideea e ca totul va veni de la sine. si in momentul in care va veni acel moment o sa uiti si de 'marea' ta dilema. si de orice altceva, o sa fie exact asa cum ti-ai dorit, ai sa vezi...

| AndreiYtbBro a răspuns:

Buna, după părerea mea ar trebui sa ai răbdare până când găsești acea persoana potrivită daca pot zice așa, acum vine și motivul
Daca se intampla sa o faci cu o persoana și nu o sa îți placa. chiar daca e de incredere, degeaba ai facut-o. Pentru că și ție și acelei persoane trebuie să va placa, sper că te-am ajutat, o zi plăcută sa ai

| fgdvdszvdfzfz a răspuns:

Bună.
Eu sincer nu te înțeleg. Spui că ai nevoie de o persoană de încredere pentru a face acest pas, dar nu de o relație. Aproape de final, zici că nu vrei să o faci cu cineva care nu îți provoacă nimic. Nu vrei să o faci de dragul de a o face.
Deci vrei să-ți începi viața sexuală doar pentru a fi și tu ca celelalte fete, sparte în toate orificiile, că așa te sfătuiesc ele?
Din moment ce tu zici că vrei să faci pasul acesta dar că nu vrei o relație cu cel ce te va dezvirgina eu deduc că tu de fapt vrei să vezi cum e când faci sex sau să nu mai știe prietenele tale că încă mai ești virgină.
Faptul că la vârsta ta încă mai ești virgină denotă că ești o fată rară și specială față de prietenele tale care nu vor decât să te discrediteze ca să zic așa pentru că este posibil ca ele să te invidieze pentru lucrul acesta și de aceea te îndeamnă să o faci...
Nu fi copilă și nu o fă dacă nu simți că ești îndeajuns de pregătită deoarece ve putea regreta după.
Încearcă să cunoști un băiat caruia să i te dăruiești cu toată ființa ta, nu doar cu trupul, că pe urmă vei regreta și îți vei spune *ce naivă am fost*.
Și nu te lăsa *vrăjită* de oricare îți propune să te ajute în problema asta deoarece toți bărbații și-ar dori să fu^ă ceva mai *special* ca în cazul tău, dar puțini vor vrea ceva serios de la tine.
Ca o încheiere, îți spun doar așa: Nu o fă dacă nu ești pregătită, că nu te omoară nimeni și mai ales, nu o fă cu cineva care nu îți inspiră încredere/iubire că după aceea vei avea senzația că ai fost doar folosită, nu și iubită.
Sper să ții cont de ceea ce ți-am spus și să nu te mai iei după amicele tale, că e onoarea/mândria ta ca femeie în joc happy

| pixxie93 a răspuns (pentru fgdvdszvdfzfz):

Da, ai dreptate. Voi aștepta... happy