| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema legata de viata mea sexuala. In prezent, cand vreau sa fac sex cu cineva, pur si simplu nu ma pot excita si nu pot sa ajung la erectie sau pur si simplu sunt momente cand o am, dar dupa cateva secunde dispare, imi trece instant acea senzatie de excitare care imi provoaca erectia. Am iesit dintr-o relatie recent, iar cand eram atunci, nu aveam probleme in legatura cu asta, de fapt, de multe ori, era prea mult din partea mea si nu mai putea ea, acum oarecum este invers. Vreau sa fac sex, incep cu preludiu etc, dar si atunci, nu reusesc cam nimic. Banuiesc ca este o cauza psihica, poate din cauza ca m-am obisnuit cu persoana respectiva. In ultimul timp am si exagerat cu masturbarea, desi mai ieseam cu fete, nu ma puteam abtine sa nu ma masturbez cand eram singur. Chestia asta probabil fiind cauza fizica a problemei mele, faptul ca mi-am obisnuit corpul sa fie excitat doar de mine. Este ciudat sincer sa nu simti nici un fel de excitare (sau in doze mici) atunci cand te saruti cu o fata, cand o atingi in diferite zone sau cand ea te atinge, te saruta pe gat, corp. Nu eram asa inainte, insa nu imi dau seama exact ce e cu mine. Tot timpul am chef de sex (si acum dar si in trecut) insa cand chiar sunt cu o fata, ma excit greu. Nu stiu, sper sa fie cineva aici care sa inteleaga lucrul asta, am un mare mindfuck in mintea mea in perioada asta deoarece ma simt dezamagit de mine, pentru ca stiu ca nu sunt la 'performanta' la care obisnuiam sa fiu acum cateva luni.

Multumesc pentru atentia acordatawinking

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarea excesiva poate fii cauza. Intr-adeavr cand te obisnuiesti cu ceva, psihic ajungi sa nu te mai excitis sau sa ai erectii la alti stimuleti.
ia o pauza de la masturbare, fa-o odata pe saptamana daca este musai, dar evita sa o faci obsesiv, ca nu vei mai putea avea viata sexuala cu o fata.

| SasukeCS2 a răspuns:

Las-o mai usor cu masturbarea. Problema este ca fetele ale cu care vrei tu sa faci sex nu arata ca niste actrite porno astfel nu prea te excita.