| annemarye a întrebat:

In curand implinesc 16 ani...la ce varsta e potrivit sa mi incep viata sexuala?big grin

19 răspunsuri:
| dafy a răspuns:

Buna anne.
nu spune nimeni ca este o regula cand sa iti incepi viata sexuala.eu consider ca pasul acesta trebuie facut atunci esti in primul rand tu sigura ca vrei asta, insa trebuie sa stii si toate consecintele care tin de acest lucru cum ar fi evitarea unei sarcini nedorite si transmiterii bolilor si toate cele.in mod normal carpul tau ar trebui sa fie pregatit de asta in jur de 17-18 ani pentru ca tunci incep sa ti se maturizeze organele sexuale, insa dac tu simti ca vrei totusi s ao faci mai devreme atunci ai mare grija.intereseza.te de toot ceea ce inseamna contraceptie si protejare si toate celelalte riscuri ce pot aparea, dar cel mai important ai mare grija cu cine faci asta pentru ca intr.un fel sau altul sunt sigura ca vrei sa fie cv de neuitat asa ca alege o persoana pe care sa o iubesti, care la randul lui sa tina la tine, sa fie tandru si intelegator si de care sa vrei toata viata sa.ti amintesti.
iti doresc din suflet multa bafta draga mea si sa ai mare grija de tine
pupici

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

75 ar fi normal.

| ILoveMoon a răspuns:

E recomandat dupa 18 ani pentru ca pana la 18 ani organismul e in crestere si atuci e cel mai recomandat

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| Feliciann a răspuns:

Acum daca esti pregatita poti sa o incepi nu este nimic gresit in asta, Funda?

capelinu@yahoo.com

| justagirl1 a răspuns:

Dupa 19 ani!

| DarkTheory a răspuns:

69 ar fi combinatie perfecta smug
Oricum depinde de utilizatori laughing)

| Archdaemon a răspuns:

83 e cel mai bine

| annemarye explică (pentru Archdaemon):

Iate de mana cu skizophrenia si nu mai dati raspunsuri idioate. daca vreti sa raspundeti raspundeti ca lumea nu la misto.

| annemarye explică (pentru Archdaemon):

Tu chiar ai raspuns la orice?laughing

| Archdaemon a răspuns (pentru annemarye):

Eu nu, google da happy

| annemarye explică (pentru Archdaemon):

Da da.corectlaughing)

| buburuzel a răspuns:

Cand esti matura din punct de vedere mental!
cand gasesti persoana potrivita cu adevarat nu sa isi bata cineva joc de tine...cand simti ca e momentul! daca ai mai mult de 14 ani nu-i prb!

| Bagwell_Theodore_1970 a răspuns:

Pai esti bata, ca pana acum trebuia sa fi profesionista in arta futaiii

| Bagwell_Theodore_1970 a răspuns:

Faa vrei sa-ti rup curul in **** mea gigantica de gorila, dupa care sa te pizdesc cu o laba in gaozul tau de curva

| orbit0max a răspuns:

Viata sexuala nu se incepe la o anumita varsta, depinde de felul in care gandesti, adica daca tu crezi ca esti pregatita sa o incepi nimeni nu te poate opri

| єnglєzuc a răspuns:

Oricum, mai asteapta... nu te grabi... oate mai tarziu o sa regretiwinking

| leonardoparati a răspuns:

Cand crezi ca esti pregatitita