| DiukOAlta a întrebat:

Niciodata nu am avut nevoie de ajutor de la voi, dar acum am! E un baiat care o venit anul trecut.Eram 2 copii, ne bateam.Era varul vecinei mele. El sta altundeva si vine doar o data sau de doua ori pe an.Acum a venit, de 2 zile cred. E dragut, foarte dragut, cumva si vara trecuta simteam ceva pentru el.Acum simt mai mult ca oricand.Incerc sa ma impotrivesc sentimentelor mele dar nu pot.Cu cat il vad mai des, cu atat simt mai multe.As vrea sa stau cu el tot timpul. Dar afara...nu face decat sa se plimbe cu mine, varul si vara lui.Azi de exemplu, l-am intrebat daca imi da petarde si ne-am uitat unul in ochii celulilalt, atat de aproape si nu m-a putut refuza.Nu stiu daca simte ceva, problema e ca maine, poimaine pleaca si eu raman cu golul asta in suflet.straight faceUn sfat aveti? Dau o funda pentru cea mai buna idee.

3 răspunsuri:
| MaDeclarFan a răspuns:

Il saruti si-i spui ca il placi, apoi incercati sa gasiti o metoda impreuna (daca si el vrea)

| STEFANXxX a răspuns:

Incearca sa afli daca are celular sa il suni.Sau poate da daca incerci cumva sa vina mai des, ma rog prin semne ceva de dragoste

| Vanish7 a răspuns:

Cand il vezi prima data dai un mozol adanc si arata-i ca-l iubesti... o sa gasiti voi apoi o modalitate de a va intalni mai des