| Cupidon_1437 a întrebat:

Ceau tupu. Cunosc un tip tare dragut (e varul unei vecine dar si friend), le-am spus fetelor din block ca imi cam place de el, ele m-au intrebat daca nu cumva sunt indragostita, eu le-am spus sigur nu sunt.
Dar in realitate nu sunt asa de sigura! :-s
Adevarul e ca nu am mai fost niciodata indragostita, imi era rusine sa le spun prietenelor mele ca nu am pe nimeni asa ca mi-am inventat un tip si le-am spus ca sunt cu el, am facut chiar si un id fals (iar, prietenele mele vorbeau cu mine pe id ala, crezand ca sunt el).
Imi era tare rusine ca daca le voi spune ca nu am mai avut prieten, ma vor trata ca pe o ratata sad...
Acum 2 saptamana mi-am facut kuraj, le-am adunat pe toate prietenele carora le-am spus de tipul ala, si le-am spus ca tipul ala de fapt nu exista, ca era doar o inventie de-a mea, DOAR O MINCIUNA! ( ele sunt 9 fete, 4 dintre ele m-au iertat dar m-au rugat sa nu le mai mint. Celelalte au spus ca pentru ele e indiferent si ca ma vor trata cum m-au tratat si inainte de a le zice adevarul, ca pe ele nu le deranjaza daca le zic si alte minciuni sau daca le ascund adevarul, ca e normal sa avem toti secretele noastre).
De la una dintre fete a aflat si baiatul (Razvan) de care imi placea mie, iar joi cand am venit acasa de la o vara, m-a oprit, spunea ca trebuie sa-mi zica ceva.
Mi-a spus ca stie totul ( ca nu am in realitate pe nimeni ), si ca a fost aiurea cum m-am comportat (ca am mintit).
Eu l-am intrebat:
-Si tie de cand iti pasa? Nu tea prea interesat pana acum persoana mea!

Apoi aseara (vineri) era in fata blocului cu fetele, cand am vazut ca vine si el acolo, am chemat-o la o parte pe prietena asta care i-a spus de minciuna mea, si am intrebat-o daca in afara de minciuna i-a mai zis ceva.
Mi-a spus ca pot sta linistita ca Razvan nu stie ca imi place de el!
apoi ne-am intors la fetele celelalte.
Era si Razvan acolo (pe banca in fata blocului) statea langa sora mea (iar, ea il tot imbratzisa) eu ma uitam la ei dar ma simteam naspa. Am rugat-o pe una dintre fete(Sonia) sa vina de-acolo ca e "aerul prea poluat", iar cand sa plecam, Razvan a fugit dupa noi spunea ca vrea sa stea cu mine, Sonia a intzeles ca prin vrea "sa stea cu mine" se referea la Doar cu mine asa ca a plecat... Eu si Razvi ne-am tot plimbat prin parcul din kartier, mi-a spus ca s-a comportat asa aiurea pana acum doar pentru a parea mai shmeker, ca de fapt noi doi suntem asa de asemanatori, ca pe amandoi lumea ne stie doar dupa aparentze. (in acest timp el m-a prins de mana, dar eu nu i-am dat mare importanta). Apoi tot povestind ne-am intors la block, cand ne-am intors fetele au vazut ca ma tine de mana si se tot holbau la noi ca proastele fara sa zica nimic.
Apoi eu si soramea trebuia sa mergem sus ca era deja intuneric (ora 22:00 aproximativ), Razvan a spus ca vine sus cu noi(varasa, Sonia locueste intr-un block cu noi), soramea s-a dus sus mai repede, noi in schimb ne ducem incet tot vorbind... cand am ajuns la etaju 3,(aici locuesc), el m-a impins la perete mi-a dat un pupic pe gat si mi-a shoptit la ureche noapte buna frumoas-o, apoi a plecat!
Azi l-am cautat, dar vecina mi-a spus ca a plecat acasa azi dimineata.

Eu ce ma fac? Cred ca m-am indragostit (nux sigura)...
Mi-e frica ca nu am sa-l mai vad sad

Va rog dati-mi pareri adica ce parere aveti despre ceea ce s-a intamplat? sau... Spuneti-mi de-acum incolo ce fac? Crede-ti ca poate fi intre noi ceva raised eyebrows

tanx anticipat

Răspuns Câştigător
| LovelyGirl_3607 a răspuns:

Mmmmda!
cred ca ar putea fy ceva intre voi2, dar asta depinde numai de voi...
adica poate ca pentru tine a contat mult ceea ce s-a intamplat, dar poate ca pentru el a fost doar ceve trecator, in sensu' ca nu i-a pasat asa de mult!
Stii baietii au obiceiu asta!
Se intampla deseori... un băiet cucereste o fata, apoi dispare, apoi fetei sigurul lucru care ii ramane e o amintire. Deci mai bine nu-ti face iluzii, iar daca el chiar tine la tine, crede-ma TE V-A CAUTA!

mno pupici kiss :*

Baftă!

[sfat: daca vrei raspunsuri multe, incearca sa faci intrebarile mai scurte, o sa te prinzi tu dc zic ]

9 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Naspa situatie cu dragostea nu te pui

| many_9557 a răspuns:

Esti in mare belea, dar stai linistita daca te place vine si la capatul pamantului dupa tine. tine cont ca asta e iubirea.

| andreeutsa a răspuns:

Cere-i vecinei(prietena ta sau ce-o fi, de fapt verisoarei lui)id-ul lui, poate ca asa vei putea tine legatura cu el:X:X
cat de dragut a fost:X:X

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Dragutza povestea.
Hmmm.De ce nu? POate fi ceva intre voi love struck Sii sigur esti indragostita de el

| vlad_6945 a răspuns:

Accepti pur si simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce raspunsuri vrei.

| licurici_3019 a răspuns:

Wow

| Carlos_3659 a răspuns:

Misto poveste da cam lunga!
Esti genul timid stiu ce ai simtit si ce simti chiar daca am doar 12 ani!
Esti clar indragostita dar nu stii cum se simte!
Despre baiat:te place sigur!
Daca nu se mai intoarce acasa la el e nasol deoarece din text reiese ca e prima ta dragoste, dar se trece peste orice!
si eu sunt genul mai timid dar prost am un singur prieten adevarat si restul fakuri{falsuri}. cele patru prietene sunt prietenii adevarat!
Succes cu sentimentele incearca sa nu le amesteci ca iese cu scantei!