| anonim_4396 a întrebat:

NO HATE.
Când pui prezervativul, cum trebuie sa fie penisul? Trebuie "curățat / șters" de lichidul preejaculator (în cazul în care exista și este destul) sau cum?
Urmează sa o fac pentru prima data și am decis sa cumpăr prezervative pentru a învață cum să le folosesc înainte de a face ceva cu ele.
Prezervativele au fost de la durex si mărimea a fost a 2 a cea mai mare (grosimea, acele linii desenate pe cutie). Ce-i drept nu mi s-au părut strâmte (mari / largi nu erau în niciun caz), însă când am început să-l rulez asa cum știam ca se face (ții acea "caciula / varf" pusa pe capul penisului si tragi în jos) mi s-a blocat (nu stiu cum sa zic, în partea aceea a pielii atunci cand penisul are capul afara) și apoi am tras mai mult pana s-a rulat corect.
Legătură cu lichidul era ca, daca s-a blocat acolo, după ce l-am rulat pana la final, e vreo șansă să rămână urme de lichid pe prezervativ? Gen... apoi are contact cu vaginul.
Sper ca ati înțeles ce am zis eu aici.
No hate, repet.

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Prietene cand ai sansa nu mai sta sa gandesti. Il rulezi cum poti si baga mare.
Daca mai stai sa tot faci previziuni o sa iti moara la intrare pentru ca iti iesi din acel feeling.
Eu nici macar nu imi faceam griji sa imi pun prezervativul. Aveam la mine doua ca sa nu ajung sa ma trimita fata la magazin sa cumpar unu insa inainte de toate incercam sa o fac fara. Daca nu accepta rulam repede orce aveam in buzunar. Important e sa prestezi bine amice. Si sa iti lasi loc de buna ziua pentru ca prima data se poate termina mai repede, asa ca trebuie sa mai revii si sa exersezi cu fata. Nu? E ca la dans, nu iti ies pasii din prima intotdeauna.

2 răspunsuri:
| Willis a răspuns:

E bine cum ai făcut.
Nu are treabă cu rămânerea lichidului preejaculator.
Ăla doar lubrifiază...

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Nu se întâmplă nimic. Nu e nicio șansă să rămână însărcinată, dacă de asta te temi. Fii pe pace.