| Andrei_Marius_1999 a întrebat:

Am observat ca prezervativele durex au un diametru de 53-56mm și 180mm lungime. Asa scrie în descrierea lor. Exista și prezervative mai scurte și mai strâmte în diametru?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativele sunt fabricate in 3 dimensiuni ca si lungime si anume de 178mm, 195mm si 205mm si un singur sortiment cu lungimea de 251mm pentru penisuri enorme/gigantice. Ca largime prezervativele sunt fabricate in multe marimi, de la latimi aplatizate care incep de la cele mai stramte de 43-44mm pana la largimea de 66-67mm. Largimile cresc cam cu cate 3 mm in plus fata de marimea precedenta. big grin

| Andrei_Marius_1999 explică (pentru corbulalbrosu):

Un nume pentru cele mai strâmte?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andrei_Marius_1999):

Practic toate sortimemtele firmei Durex indiferent de denumirea lor, sunt produse in 8-10 latimi/tipodimensiuni, incepand cu cele mai stramte de 43-45mm.

| Emilian65 a răspuns:

Da, exista.

| Florin1303 a răspuns:

Du-te si intreaba la magazin/sexshop/de unde mai iei tu... daca au mai mici.

Răspuns utilizator avertizat