| aLoneinthenight a întrebat:

Noroc. Am un prieten cu care ma inteleg super bine si am zis sa il ajut. Problema e urmatoarea: el a fost acum un an sau doi cu o colega care e foarte frumoasa (buna). Si prostul o tot ignora, adica ea cand il chema pe afara el inventa deseori scuze ca sa nu iasa cum ca nu il lasa ai lui sau mai stiu eu ce si cand era afara cu ea nu prea o baga in seama. Ea s-a saturat si l-a lasat.

El acum si-a dat seama cat de tampit a fost si ce a avut si a pierdut si plange efectiv noaptea si e foarte suparat, vrand sa o recucereasca. Si-a tot rugat prietenii sa ii puna vorbe bune la ea dar nu cred ca au facut-o si tot ii spune ca o iubeste si mai stiu e u ce... I-a si cerut sa accepte sa fie din nou impreuna dar ea a zis ca nu mai vrea.

Voi cum credeti ca ar putea proceda sa o recucereasca, fiindca acum e dispus sa faca orice pentru ea? Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| marie08 a răspuns:

Off cam tarziu. ar trebui sa incerce sa o convinga sa ii mai acorde o singura sansa o zi sau 2 ca sa se convinga ea ca s-a schimbat. Zile in care baiatul trebuie sa ii acorde toata atentia ca in filme. Altfel nu cred ca o sa reuseasca. Poate si in timp. Depinde de fata.

2 răspunsuri:
| MarTZius a răspuns:

Cam greu acum cand ea probabil si-a dat seama ca situatia s-a schimbat si acum el e mort dupa ea.nu stiu ce sa spun,n-are rost sa tot insiste altii cu vb bune ca nu vor rezolva nu stiu ce, cel mai bine ar fi ca el sa incerce sa vb cu ea, sa se apropie incet incet si sa-i spuna ce simte pentru ea.

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

C-am complicata situatia lui, probabil ca o sa accepte ea dar cu greu...