| asdsdsaaas a întrebat:

Nu am mai intrat de ceva ani pe contu asta laughing dar m'am hotărât sa mai vad ce mai e pe aici si am nevoie de ajutor. ce sa fac sa nu mă mai masturbez? Mă uit tot timpul la filme cu violuri si mă masturbez si vreau sa scap de asta... funda

5 răspunsuri:
| asdsdsaaas explică:

Sunt fata...

| doctorandus a răspuns:

N-are nimic ca te masturbezi, nu e nici viciu, nici boala, vezi http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

| minrest a răspuns:

E greu. Te uiti la filme cu violuri pentru ca cele cu acte sexuale normale nu isi mai fac efectul. Ai marit doza. Nu masturbarea e problema ta, cum crezi tu. Devii sadic pe zi ce trece. Marind doza incet, incet, unde o sa ajungi? Aia urla acolo distrusa si tu te exciti. Prima urgenta ar fi sa nu iti incurajezi fanteziile violente, si evita filmele porno cu violuri. Nu vrei sa mergi in directia aia. Succes.

| SkyPilot a răspuns:

Iti gasesti o fata si te rezolvi cu ea. Altfel nu poti decat sa apelezi la propria vointa. Nu te ma uiti la filme, nu mai pui mana.

| Seba2013 a răspuns:

Inaintea multor comportamente, se activeaza unele reactii fiziologice in organsim.
Odata activate aceste reactii, cer comportament.
Foamea----COMPORTAMENT---satisfacere
Excitatie-----comportament---satisfacere.
Frica-----comportament----satisfacere.