| guiemigi a întrebat:

Nu am un cel mai bun prieten, nu am o cea mai buna prietena, nu prea ies din casa in afara de liceu, nu prea vorbesc cu fetele, sunt mai rusinos, ma simt foarte frustrat. Dati-mi niste sfaturi. Sunt baiat si am 17 ani.

3 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Apucate de un sport, de ceva care sa iti ocupe timpul. de aici vine si respectul de sine, si prietenii.

| schmoll a răspuns:

Salut prietenehappy nici izolarea nu face bine,rusinea nu are legatura cu prietenii, faptul nu ai prieteni nu trebuie sa te opreasca in a iesii din casa, a admira natura, strada, soarelehappysi chiar nu vrei sa iesi dezvoltati hobbiul pe care ilhappysucces

| guiemigi explică:

Precizez ca nu am avut prietena niciodata.