| anonim_4396 a întrebat:

sunt un baiat cam timid. Acasa si in prezenta prietenilor pe care ii am ma simt sigur ( cu prietenii apar unele exceptii) glumesc, rid, ma simt bine. Ma incadrez mai greu in companii noi si ma blochez cind toti se uita la mine aflinduma intr-un grup nou.Aceeasi chestie e si cu fetele,imi vine greu sa vorbesc, dese ori ma blochez uneori chiar rosesc, multe fete ( colege,verisoare, rude ) imi spun ca sunt atragator. Chestia e ca chiar vreau o prietena foarte mult ( sa iesim afara impreuna si sa o vad in fiecare zi) dar nu stiu cum sa o capat.Va rog sa ma ajutati si sa-mi dati niste sfaturi utile.

1 răspuns:
| AndaaElenaa a răspuns:

Buna Rady, pai ar trebui sa fi tu insuti cu oricine in special cu persoanele noi si fetele. Daca ai pus deja ochii pe o fata, nu fi timid! Spune-i cea ce gandesti, deschidete in fata ei si invit-o undeva ( la un suc, cinema, oras...).
Merita sa incerci nu-ti fie frica. Multa bafta :*