| davidyessro a întrebat:

De ce mi-e rusine sa vorbesc cu baieti sau sa dau mana cu ei? De foarte multe ori cand sunt prieten cu un baiat sunt foarte rusinos cu el si nu stiu ce sa vorbesc, mi-e frica... dar cu fetele sunt foarte deschis, nu am treaba, help me happy

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai de ce iti este rusine? Ce crezi ca se intampla? Nu ai de ce, pana la urma si tu esti un baiat. Dai mana cu ei si gata. Gandeste-te ca ei sunt la fel ca tine. Sau mai bine zis, nu trebuie sa te gandesti la nimic. Fata, baiat... este tot un om, o persoana, fiecare persoana poate sa fie de treaba sau sa nu fie de treaba si tot felul de astfel de comportamente. Fiecare gandeste in anumit fel. Tu fii doar tu acolo, deschis si fara aceasta "rusine", ca nu ai de ce.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Sunt și ei oameni la fel ca tine. Nu ai de ce sa îți fie rușine.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

O fii ceva temporal care va trece de la sine, trebuie sa fii mai sigur pe tine, acum nu stiu cat de mult o sa te ajute asta dar cred ca e indicat sa apelezi la tatal tau ca el e modelul tau masculin in viata vezi ce iti zice analizeaza si dupa daca crezi ca ce zici e bine atunci aplica.
Mult succes!