| anonim_4396 a întrebat:

Nu credeţi că faza cu "ne despărţim dar rămânem prieteni" e cam penibilă aşa? Adică vreau să spun că cei ce se despart nu vor fi niciodată prieteni, ci doar se vor prefcace, pentru că nu pot uita ce a fost între ei. Deci de ce cănd vă desparţiţi de iubiţii voştrii sau iubitele voastre băgaţi replica aia cu "rămânem prieteni? Doar aşa de politeţe?big grin

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Rămânem prietenii ca să nu ne înjurăm pe stradă când dăm cu ochii unul de celălalt!
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

rolling on the floor
Asa grav e la tine?

| DeeaMarry a răspuns:

Ba da, e foarte penibila, dar sa stii ca in timp se uita ceea ce a fost intre ei. Nu e ca si cum s-ar sterge din amintiri complet, dar nu il/o mai vezi ca pe folstul/fosta, ci ca pe un prieten oarecare.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru DeeaMarry):

Corect.Exact la fel si la mine.Perfect la fel.Nu uiti dar nu o mai privesc asa.Desi imediat dupa despartire tanjeam dupa o impacare.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Eu nu am folosit-o niciodata,dar am ramas prieten cu o fosta mare iubire,si desi la inceput am vrut o reimpacare acum nu mai vreau si suntem doar prieteni. Evident ca majoritatea o zic din politete,la fel ca si cu,te sun eu, cand pleci din patul ei, dar telefonul nu mai suna, la fel ca sa facem o pauza carei forma pentu prosti a sa ne despartim, sau cu nu stiu la o propunere de iesire in oras care inseamna de fapt, nu.

| Auslesse a răspuns:

Stii ce se spune despre faza asta ne "despărţim dar rămânem prieteni"?
ei bine,se zice ca,cei doi, ori nu s-au iubit niciodata, ori inca se iubesc!
si mie mi s-a propus lucrul asta, insa, am cam refuzat!

| Nordic a răspuns (pentru Auslesse):

În sfârşit un răspuns satisfăcător!

| Auslesse a răspuns (pentru Nordic):

Ma bucur!happy

| alisuc a răspuns:

Deeamaryy are dreptate eu am ramas in relatii bune cu fostul meu iubit si nu-l vad ca pe un fost ci ca pe un prieten.

| WannaMore a răspuns:

Chiar nu sunt genul.Eu ma "aprind" repede si daca as iesi pe afara cu fostul iuit si alti amici de-ai nostri nu m-as putea atine sa nu comentez fiecare replica a fostului.Mai ales daca s-ar plima cu alta de fata cu mine...l-as omori laughingdeci nu, nicio relatie de-a mea nu s-a terminat cu stadiul de "just friends", doar cu amenintari si ironii.Care ar mai fi farmecul unei relatii daca nu ar fi condimentata de cateva certuri? Cand va despartiti ca amici, eu cred ca ati avut o relatie cam plictisitoare si ati ajuns amandoi la concluzia asta(chiar daca nu recunoasteti de fata cu celalalt)

| xCoke a răspuns:

Buna! 2 prieteni mai exact o fata si un baiat daca se inteleg foarte bine de ce sa nu fie impreuna? Asta este o prietenie mai "avansata". Bine, poate se referta la chestia ca daca se intalnesc pe strada se saluta sau ceva de genul asta. Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| Nordic a răspuns (pentru xCoke):

Ok mai citeşte odată întrebarea laughing

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Nordic):

Bună.
Am citit de la bun început, nu printre rânduri.
Și ce este de râs?
Pa, pa.