| mentholinks a întrebat:

Nu credeti ca sexul a ajuns un viciu pentru majoritatea omenirii? Uitandu-ne la rudele noastre animale observam ca ele il practica mult, mult mai rar decat o fac oamenii desi au si ele hormoni si simt dorinta sexuala.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta e scopul biologic al unei speciei man

| corbulalbrosu a răspuns:

Intrebarea ta reflecta perfect nivelul extrem de redus de cultura, de informare si probabil si cel de....inteligenta. laughing

| mentholinks explică (pentru corbulalbrosu):

Daca ai aduce si argumente probabil m-as gandi la chestiile pe care le-ai scris dar nu esti in stare. Te-a indobitocit cultura.

| mihai69 a răspuns:

E cam greșit ce zici tu.
Majoritatea animalelor care trebuie să facă sex pentru a se reproduce, se coțăie pe rupte când sunt în rut.
În plus, există chiar și animale care fac sex doar de plăcere: primatele, delfinii etc. Așadar, pornim de la o premiză eronată. Ergo, și concluzia va fi tot eronată.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Uite, asta chiar e o grija serioasa. Nu stiam de ce dorm atat de bine.
In lume se VORBESTE mult despre sex, tocmai intre aia care nu prea au ocazia sa il practice.
Animalele o fac mai rar, pentru ca nu s-au dezvoltat suficient cat sa o scoata la timp, si sa convinga femela sa incerce din nou. Ele se reproduc, deci asteapta 'sezonul', ca sa mai aiba chef femela.
Si sa nu uitam cainii, care... https://www.youtube.com/watch?v=wUM1_oaTvwI

| Hammurabi a răspuns:

Ți se pare. Și animalele fac sex la fel de des ca și oamenii, numai că nu observi tu. O fac mai rapid pentru că nu mai pierd timpul să se dezbrace. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E putin adevar in ce spui tu, dar e si din cauza Supra popularii si hiper sexualizarii femeilor in ziua de azi, pe timpul razboaielor si cand erau foarte putine colonizari nu era asa.Este din cauza tehnologiei
Fetele merg de la un baiat la altul pana gaseste cel mai bun provider care il poate gasi, iar noi cautãm cea mai frumoasa care se uita la noi si ne Sustine in ceea ce facem
Dar asta va fi din ce in ce mai rau pe viitor in cateva zeci de ani, femeia nu va mai gasi un barbat care sa ii placa si barbatul nu o sa mai fie vazut la fel, din ce in ce mai putini o sa aiba succes. Doar 10% din populatie iar ceilalti vor fi vazuti ca niste simple fiinte, nu ca un om Unic care are multe de oferit
Asta ne va distrugã psihic si fizic

| kandaraki a răspuns:

Cum s-a mai zis mai jos de altii, intrebarea ta denota lipsa ta de inteligenta si faptul ca esti o virgina nesatisfacuta si urata la care nimeni nu se uita si esti si lipsita de atentie din partea barbatilor.

| mentholinks explică (pentru kandaraki):

Bine ca esti tu pielea pülii.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man, rudele noastre animale au considerabil mai putini hormoni si simt considerabil mai rar dorinta sexuala, pentru ca la rudele noastre animale sexul este (in mare) doar o modalitate de reproducere, iar progeniturile nu pot fi crescute decat in anotimpurile potrivite dezvoltarii lor. ca rezultat direct, sunt configurate biologic sa nu doreasca dex decat in perioadele care asigura ca fatarea are loc intr-o perioada adecvata.

spre deosebire de rudele noastre animalele, oamenii pot sa isi creasca copii mai mult sau mai putin in orice conditii si, ca atare, sunt activi sexual in orice perioada.

nu se pot compara cele doua.

| Wordofthat999999 a răspuns:

Buuuuuna intrebare! Da asa e omenirea asta, ma rog nu toti majoritatea sunt maniaci pentru asta si daca nu faci sex cum fac ei inseamna ca nu esti om si esti un animal.