| Mindreader13 a întrebat:

Nu îmi place să pun întrebări de astea dar pot spune că am nevoie de ajutorul vostru. sunt la prima relație, suntem împreună de două săptămâni și prietenul meu vrea să ne sărutăm. eu nu am experiență, spre deosebire de el și nu prea am idee ce să fac. plus, îmi e frică. mă puteți ajuta? ce aș putea face ca să scap de emoții și în ce constă sărutul? adică știu și eu în mare, doar nu sunt ruptă de realitate, dar e greu de aplicat ce vezi în filme...

12 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Bună,
Am citit întrebarea ta şi mi-a venit în minte o scenă dintr-un film(oarecare!) de dragoste în care fata nu are experienţă în relaţii şi totuşi reuşeşte să îi dea băiatului de care este îndrăgostită un sărut de zile mari,el rămânând... scuze, deja am luat-o razna big grin.
Revenind la întrebarea ta, niciodată nu va fi ca în filme.Toate visăm, toate sperăm dar viata nu este un scenariu de film în care toate ies perfect :-

| Tania a răspuns:

Stai linistita,este bine daca el are experienta,te va invata happy
Iti iei inima in dinti, iti zici in gand :„acum ori nicioadata"(eu asa fac cand imi e teama sa fac ceva ce oricum trebuie facut)si iti lipesti buzele de ale luihappy
Iar daca el se apropie de tine sa te sarute, iti faci curaj si il lasi.
O sa fie superlove struck:X
Ce frumos ar fi sa mai trec si eu odata prin teama de primul sarut...frumoasa perioadalove struck
Sincer,chiar daca a trecut multa vreme de atunci, am un pic de emotii cand intalnesc un tip nou si urmeaza sa ne sarutam, dar totul vine de la sine...

| Roo a răspuns:

Inchide ochii si traieste clipahappy

| LavsKitty a răspuns:

Asa eram si eu la inceput. cand v-ati "combinat" trebuia sa te gandesti c-o sa urmeze si asta. si sunt deja 2 saptamani e normal sa va sarutati. pai sincer. nu este deloc greulaughing). totu` o sa vina de la sine >big grin

| Mindreader13 explică (pentru LavsKitty):

M-am gândit că va fi mai ușor...

| LavsKitty a răspuns (pentru Mindreader13):

Chiar daca el nu are experienta tot o sa fie usor. totu` vine de la sine. nu`ti face griji :****

| LavsKitty a răspuns (pentru Mindreader13):

Si chiar daca ceva decurge prost, n`o sa fie nici-o problema. nu se naste nimeni invatat. Deci stai chill, totu` o sa fie okei :****!

| mydarkestdays a răspuns:

In niciun caz nu stai ca statuia. iti lipesti buzele de ale lui si inchizi ochii.

| Mindreader13 explică:

13 eu și 13 el. și din moment ce azi am postat și nu ne-am întâlnit, încă nu ne-am sărutat. dacă vrei, când o s-o facem, te anunț (deși nu cred că te ajută)

| Mindreader13 explică:

Merci mult și sper să reușesc și să te ajut și pe tine apoiwinking

| TechnoCocktail a răspuns:

Asa mi-a facut si mie o prietena si m-am despartit de ea imediat dupa de ce iti e frica de aia esti impruna cu el nu va rade de tine.Incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui de lipsa ta de experietnta si sa te ajute si sa practicati asta cat mai des doar de aia sunteti impruna sa va ajutati unul pe altul! Succes!

| mihailovna a răspuns:

Nu trebuie sa te temi deloc, e normal sa iti fie frica, dar astea toate trec. trebuie doar sa iti faci curaj si vei vedea pe moment ce trebuie de facut...asta nu poti sa stii cum se face, asta se simte pe moment si singura iti vei da seama ce trebuie de facut... trebuie sa ai curaj, totul va fi bine, oricare lucru isi are un inceput, bafta!