| Anonimx3 a întrebat:

Nu imi prea place sa scriu romane, nu le citeste nimeni, dar. de data asta am nevoie de ajutor happy. Totul a incept vara trecuta cand ne-am cunoscut thinking, prima oara il detestam, dupa nu imi pasa, iar intr-un final am ajuns sa il iubeschappy. Imi arata ca ma iubeste si incet, dar sigur am inceput sa il iubesc enorm. Acum, cand simt ceva mai mult decat simpatie, a devenit complicat. E distant, pe mess ma ignora, ma suna odata la 100 de ani, mesaje nu mai dathinking Nu inteleg ce s-a intamplat cu el, e timid, mi-a spus in fata asta, mi-a mai spus ca in el pot avea incredere, mi-a spus atat de multe.straight face. Am nevoie de ajutor, mai ales de la baieti, sau fete care au trecut prin asta si stiu despre ce e vorba. straight face Nu stiu ce sa mai cred. straight face Stiu doar ca situatia ma face sa sufar. Multumesc anticipat si sper ca nu v-am retinut prea mult timp cu problema mea >big grin

Răspuns Câştigător
| Marian88 a răspuns:

In general baietii care au experienta trateaza fetele un pic cu indiferenta sau cel putin asa vor sa para pentru ca pe unele fete le le innebunesc chestia asta. Dar in cazul tau problema poate fi alta exista posibilitatea sa tina foarte mult la tine si sa te evite pur si simplu ca nu poate face fata la ce simte. Poate cum a spus cineva sa aiba pe altcineva nu e exclus, dar nu dispera o vreme da-i pace chiar daca va fi greu si vezi daca are vreo intentie sa te caute nu-i arata ca suferi pentru ca baietii cand simt ca cineva tin la ei isi fac de cap mjoritatea. deci ii da-i pace o perioada si vezi ce se intampla ...in acest timp nu-i raspunde la nimic nici la telefon nici la mesaje pe internet. si o sa te caute!

9 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Vezi daca nu si-a gasit alta fata, vb cu el deschis spune-i ce simti si o sa scapi de confuziehappy.

| ccriss a răspuns:

Buna love struck mda eu zic ca nu ai nimic de facut decat sa-l intrebi ce s-a intamplat cu el de nu mai e ca inainte mai ales ca spui ca va intelegeati bine sau de fapt nu ai spus.U trebuie sai dai de inteles ca`l placi si spune`i si tu ca si el poate avea incredere in tine mai ales ca el e mai timid dupa cum spui.Fa si u pasi in a te paropia de el nu-l lasa pe el ca se pare ca a cam pierdut randul :*. Bafta :X

| Alyceee a răspuns:

Iti dai seama ca nimeni nu sti ce e in capul lui. Poate pur si simplu nici nu-si da seama ca te raneste, sau poate ca asta isi doreste, sau poate a gasit pe altcineva...
Personal iti spun ca nu poti face mai mult decat sa astepti sa vezi ce are de gand. Lasa supararile, trec... timpul oricum le repara pe toate.
Curaj si mult noroc! happy

| lAnne a răspuns:

Poate ca are pe alta.

| Mitsuri10 a răspuns:

Deci.Ori o avea o problema in familie, cu prietenii, ori i-a trecut de tine.Sau poate doar a vrut sa te faca sa il iubesti.Sau,cum ai spus tu mai sus, poate doar e timid si nu vrea sa te sacaie. Unii baieti isi fac probleme de asta.Si apoi, cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el fata in fata.Suna-l o data si invita-l afara.Asigurati-va ca sunteti singuri si asezati-va undeva si discutati-va problema destul de deschis in asa fel incat sa stiti amandoi ce vi se intampla. Sper c te-am ajutatwinking! bafta>big grin

| 46 a răspuns:

Cum sa iti zic sa intelegi mai bine, baiatul ti-a intors-o...

| vr6 a răspuns:

Poate ca ii este frica, ce varste aveti?

| Anonimx3 explică:

Ma, stiu sigur ca nu ii place de altcineva, adica sti cum e? pe mess imi tot pune" :X:* " si din astea, dar are perioade si perioadeoh go on adica o zi ma baga in seama 1 saptamana nu si din asteastraight face, nu stiu ce vrea sa aratehappy

| Adiadita20 a răspuns:

Ori problema e la tine (crede ca esti stesanta) ori problema e la el.Sau are pe alta!